İçeriğe atla

Böbrek Titremesi Nedenleri ve Tedavisi

Birçok insanda bel kısmında titreme ve seyirme sıkça görülür. Özellikle kalp atması gibi kas spazmları gibi etki gösteren bu titremeler bazı durumlarda haftalarca ve ara ara sürebilir.  Böbrekte kıpırtı yada böbrek hareket ediyormuş hissi dahi uyandırabilir.

Böbrek bölgesinde titreme birçok farklı sebepten kaynaklanıyor olabilmektedir. Böbrek titremesi tedavisi bu nedene bağlı olarak gerçekleştirilebilir. Genellikle halk arasında herhangi bir ağrıya sebep olmadığı için göz ardı edilmektedir. Fakat uzun süreli durumlar kesinlikle kontrol gerektirmektedir.


Sponsorlu Bağlantılar

Böbrek Titremesi Nedenleri

Böbrek ve Bel kısmında sağ yada sol tarafta titreme görülmesinin en sık nedenleri

  • Böbreklerde meydana gelebilecek bir enfeksiyon durumu,
  • Böbrek Düşmesi,
  • Böbreklerde Fonskiyon kayıpları
  • Şeker ve Tansiyona Bağlı Damar Sertleşme ve Basınç Problemleri
  • Bazı Durumlarda Zararsız Kas Spazmları

Böbrek hizasında titreme neden olur sorusuna kesinlikle böbrekte meydana gelen bir sorun kaynaklıdır demek çok zordur. Farklı nedenleri de olabilir. Fakat özellikle enfeksiyon sorunları bu gibi kalp atması şeklinde gelişen kas seyirmelerine neden olabilmektedir. Bu sebeple her ne olursa olsun ciddiye alarak böbrek ve alt ile üst üriner sistem kontrolü yaptırmanız önemlidir. Bir hastalık kaynaklı ise erken teşhisin önemi oldukça büyüktür.


Sponsorlu Bağlantılar

Böbrek Titremesi Tedavisi

Öncelikle nedeni belirlenmek amacı ile bazı test ve tetkikler yapılmaktadır. Genellikle ilk olarak kan ve idrar tetkiki yapılmaktadır. Sonrasında gerekli görülmesi halinde radyolojik görüntüleme tetkiklerinden olan rontgen,  ultrason ve tomografi gibi tetkiklere başvurulabilir. Eğer bu tetkik sonuçlarına göre bir sorun çıkmaz ise başka kliniğe sevk edilebilir yada kas sorunlarından kaynaklı ise bazı ilaç ve kremler ile tedavi sonlandırılabilir. Eğer böbrek kaynaklı ise enfeksiyon sorunlarında antibiyotik ve bol sıvı alımı gibi öneriler ve reçete ile tedavisi yapılır. Daha ciddi bir sorun söz konusu ise tedavi çok uzun süreli ve çeşitli yol ve yöntemler kullanılarak yapılmaktadır.

Bize Sorun!

Böbrek Kısmında Seyirme, Böbrek Titremesi, Böbrek Atması, gibi sorunlara ait tam olarak gerçekleşme şekline ve tasvirine göre aklınıza takılanları bizlere sorabilirsiniz. Soru sormak isteyenler aşağıdaki yorum kısmından sorularını bizlere iletebilirler. Sorularınız günlük olarak editörlerimiz tarafından cevaplanmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir