Avokado Yaprağı Böbrek Taşına İyi Gelir Mi?

04.01.2019
925

Böbrek taşı düşürmenin en kolay yolu, düzenli olarak avokado tüketiminden geçmektedir. Birçok uzman tarafından doğal yollarla böbrek taşı düşürmek isteyenler için avokadonun yanı sıra birçok bitki özü ve meyve de tavsiye edilmektedir. Böbrek taşı her yaş grubundan insanda görülebilen sancılı bir hastalıktır. Genel itibariyle böbrek taşları; genetik yollarla, idrar kanallarındaki anomalilerle ve bazı hastalıkların tetiklemesiyle oluşabilmektedir. Özelliklerine göre böbrek taşlarının yok edilmesi için uygulanan tedavi yöntemleri de değişiklik göstermektedir. Özellikle bazı doğal karışımlar ve kürler uygulayarak büyük ölçüde bu hastalığın ağrılarını azaltabilir ve taş oluşumunun bir nebze önüne geçebilirsiniz.

Böbrek Taşına Neden Olan Etkenler Nelerdir?

Böbrek taşları, böbrekler tarafından süzülen idrarın vücuttan atılması için kullandığı kanalların çeşitli parçalarla tıkanması ve bu parçaların birleşerek büyümesinden kaynaklanmaktadır. Bu duruma birçok farklı etken sebep olabilir. Genellikle böbrek taşları;

 • Az su tüketimi
 • Genetik faktörler
 • Beslenme alışkanlıkları
 • Coğrafi özellikler (sıcak bölgelerde daha çok rastlanır)
 • Hareketsizlik

Gibi etkenler sonucunda oluşabilmektedir. Böbrek ve idrar yolları ile ilgili hastalıklardan kaçınmak için bol bol su tüketilmesi önerilmektedir.

Avokado Yaprağı Böbrek Taşına İyi Gelir Mi?

Böbrek taşına iyi gelen birçok bitki ve doğal kür tarifi mevcuttur. Ancak avokado bu doğal ürünler arasında en etkili ve en çok tavsiye edilenidir. Avokado yaprağı kullanıcı yorumları bu bitkinin sağladığı faydayı ortaya koymaktadır. Dilerseniz kendi kuruttuğunuz avokado yaprağını kullanabilir dilerseniz de aktarlardan avokado yaprağı satın alabilirsiniz. Uygulayacağınız çeşitli kürlerle böbrek taşını büyük ölçüde azaltabilirsiniz.

Böbrek Taşına İyi Gelen Avokado Kürleri Nelerdir?

Avokado, tropikal iklimlerde yetiştirilen ve insan sağlığı için birçok faydayı içinde bulunduran değerli bir meyvedir. Ülkemizde bu meyvenin yaygınlaşmasındaki en büyük etken ise avokadonun sağlık için kullanılmasından kaynaklanmaktadır. Bu meyve birçok farklı alanda farklı tariflerle işe yarasa da en çok kullanıldığı alan böbrek taşı rahatsızlığıdır. Bu rahatsızlığı büyük ölçüde hafiflettiği ve düzenli kullanımda neredeyse kesin sonuç sunan avokado kürleri sayesinde böbrek taşlarından kurtulabilirsiniz. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun avokado kürü tarifi;

 • 1 bardak kaynatılan suyun içine
 • 1 kaşık avokado yaprağını suya ilave edin (kurutulmuş)
 • 6 – 8 dakika boyunca kısık ateşte kaynamaya bırakın
 • Demlendikten sonra süzerek tüketmeye başlayabilirsiniz
 • 5 gün tüketip 3 gün ara vererek 20 gün boyunca düzenli kullanın.

Bu tarifi akşam yemeğinden 1 veya 2 saat önceden tüketmeniz önerilmektedir. Düzenli kullanılması halinde bu kür tarifi böbrekleri büyük ölçüde rahatlatarak taş oluşumunu durduracaktır. Böbrek taşı için limon ve zeytinyağı kürleri de önerilmektedir.

Böbrek Taşına İyi Gelen Diğer Bitkisel Yöntemler Nelerdir?

Bitkisel birçok farklı ürün kullanarak çoğu hastalığın tedavi sürecine yardımcı yöntemler uygulayabilirsiniz. Böbrek taşını eriten bitkiler ve meyveleri tüketerek hastalığa yakalanma riskiniz de büyük ölçüde azalacaktır. Böbrek taşına iyi gelen bitkisel kür tarifi;

 • 1 adet kaya levreği taşını toz haline getirin
 • Bir limonun suyunu sıkarak tozu içine ilave edin (yarım çay bardağı)
 • Bir gece boyunca beklettikten sonra limonla orantılı zeytin yağı ilave ederek karışımı aç karnına tüketebilirsiniz

Bu yöntem uygulaması ve hazırlaması açısından oldukça basittir. Böbrek sağlığının korunması ve böbreklerden kaynaklanan birçok rahatsızlığın giderilmesi için limon ve zeytinyağı en çok tavsiye edilen karışımlarında başında gelmektedir. Bu ve benzeri doğal yöntemleri uygulamadan önce doktorunuza danışmanız ve tedavi için bu ürünlerin destekleyici olup olmadığı hakkında mutlaka bilgi almanız tavsiye edilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.