Bebeklerde İdrar Yolu Enfeksiyonuna Ne İyi Gelir, Nasıl Geçer

Bebeklerde, bebeklik döneminin her hangi bir bölümünde idrar yolu enfeksiyonu gelişme oranı 10/1’dir. Enfeksiyon kaynağı, genellikle anüs ve çevresinden bulaşan e-coli bakterisi, şampuan ve sabunlar ile iç enfeksiyonlardan kaynaklanıyor olabilmektedir.

İdrar yolu enfeksiyonuna karşı faydalı olabilecek birkaç gıda ürünü bulunur fakat genel olarak tedavisi bebeklerde iğne ve antibiyotiklerle yapılmaktadır. Öncelikle tedavinin doktor gözetiminde yapılması harici olarak enfeksiyonun hızlı bertaraf edilmesi adına bu yöntemlerin uygulanması önerilmektedir.Yazımızda önce İdrar Yolu Enfeksiyonu Nasıl Geçer sonrasında ise Bebeklerde İdrar Yolu Enfeksiyonuna Ne İyi Gelir konularını bulabilirsiniz.

Bebeklerde İdrar Yolu Enfeksiyonu Nasıl Geçer

Bebeklerde idrar yolu enfeksiyona karşı faydalı olabilecek yöntem ve uygulamalar;

Bebeğinize bol Su İçirin : Bu belli bir yaşın üstünde anne sütünü bırakmış çocuklarda ve aktif olarak su tüketimine başlamış çocuklarda kullanılabilir bir yöntemdir. Çocuğunuzun günlük olarak yeteri kadar sıvı alıp almadığını takip edin ve su içmeye teşvik edin. Ne kadar fazla su alınır ise idrar miktarı o kadar artacaktır ve artan idrar miktarı ile enfeksiyon idrar kanalından atılacaktır. Bunun nedeni idrarın amonyak etkili olması ve enfeksiyonu karşı doğal bir antibakteriyel görevi görmesidir.

Limonata İyi Bir Tercihdir : Limon, idrar ph+ değerini yükselterek idrarın daha az asitli olmasını sağlar. Ayrıca böbrek ve idrar yolları içim faydalıdır. Bir diğer etkisi de bağışıklık sistemi güçlendirici etkisi bulunmaktadır. Bu sebeple çocuğunuzun günlük aldığı sıvı miktarının bir kısmının limonata olarak alınması uygundur. Ayrıca çocuklar limonatayı çok sever ve su içmek istemediklerinde çözümü limonata ile bulabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta limonatanın ev yapımı limonata olmasıdır. Bunun nedeni hazır limonatalar içinde limon konsantresi ve ekstra koruyucu maddeler içermesidir. Ev yapımı olanında ise hiçbir madde içermeyecek sadece limon su ve şekerden oluşacak ve bu sebeple hem çok daha sağlıklı hem de enfeksiyon için çok daha faydalı olacaktır. Bunu da belli bir yaşın üstündeki çocuklarda uygulayabilirsiniz.

Bebeklerde : Bebeklerde idrar yolu enfeksiyonu nasıl geçer konusunda pek fazla öneri veremiyoruz çünkü kendi imkanlarınız ile yapabileceğiniz şeyler oldukça kısıtlı bu sebeple yukarıdaki iki madde genellikle belli bir yaşın üzerindeki çocuklar için uygulanabilir durumdadır

Bebeklerde İdrar Yolu Enfeksiyonuna Ne İyi Gelir

İnternet ortamında ve özellikle de bazı mecralarda bu konu ile ilgili olarak alternatif tıp yöntemlerinden bahsedilse de yapılması gereken tek şey doktor tedavisidir. Çünkü bazı ürünler bitkisel ilaçlar yan etkileri test edilmemiş uygulamalardır ve bebeğinizde ne gibi bir etki göstereceği ön görülemez. Bu durum söz konusu tedavileri uygulamamanız anlamına gelmektedir.

Aşağıda uzman doktordan çok kısa bir video bulunmaktadır. Bu videoda yapılması gerekenlere ait bilgileri bulabilirsiniz. Vakit ayırıp 1 dklık bu videoyu izlemenizi tavsiye ederim.

Hiçbir alternatif tıp, şifalı bitki yada iyi gelen uygulamaları doktorunuza sormadan uygulamayınız. Aksi halde istenmeyen yan etki ve komplikasyonlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Bize Sorun!

Bebeklerde ve çocuklarda idrar yolları enfeksiyonu, diğer ürolojik sorunlar ve belirtiler ile ilgili olark tüm konularda çeşitli bilgiler sitemizde bulunmaktadır. sitemizden yada konumuzdan edinemediğiniz ve aklınıza takılanlar var ise bizlere sorularınızı iletebilirsiniz. Soru sormak için lütfen aşağıdaki yorum kısmını kullanınız. Sorulara aynı gün içinde cevap verilir.

YORUMLAR
  1. Elif dedi ki:

    Bobrektasi ameliyatioldum bir hafta oldu hem çok agrimvar ve kanında da şişlik ve sizimvar kapalı ameliyat oldum de stend hala icimde

  2. Müge dedi ki:

    Merhabalar, 2,5aylık bir kızım var, akşam çok huysuzdu, sabaha karşıda ateşi çıkınca sabah Dr ‘a götürdüm, megerse idrar yolu enfeksiyonu varmış enfeksiyon degeri 21 çıktı,hemen Dr antibiyotik igne ve şurup verdi, sormak istediğim iğne ve şurup kızıma ağır gelmezmiş, sonuçta daha çok küçük