Bilgi Arşivi-Ne İyi Gelir?

18.04.2017
560
Bilgi Arşivi-Ne İyi Gelir?

Bilgi arşivi, bilgilerin gücünü anlatmak için aracı olarak internet yolunu seçmiş bir sitedir. İçeriğinde 9 adet, bilgi paylaşımının kategorileri vardır. Bu bölümde öncelik vereceğimiz kategori, ‘Ne İyi Gelir?’ kategorisidir. Ayrıca bir sağlık bölümü olmasına rağmen, burada alternatif tıbbın da önemi açıklanmıştır. Bu bölümde, alt alta ayrılmış, görsel kolaylık sağlayan bir yerleşim vardır. Metinlerin, ilk olarak resimle anlatılması, daha kolay bir şekilde istenilen amaca ulaşmayı sağlar. İlk olarak ‘burun tıkanıklığına ne iyi gelir?’ alt grubu vardır. Burun tıkanıklığı, dikkat edilmediği sürece vücuttaki sıvı dengesini anormal durumuna getirir. Migren veya sinüzit gibi hastalıklara neden olabileceğini, rahat rahat nefes alışverişi olamayacağını, havadaki mikropların daha kolay insan vücuduna ulaşabileceğini, burun tıkanıklığının neticesinde, vücudun gerekesinim duyduğu oksijenin daha rahat alınamayacağını, burun tıkanıklığına neden olan sebeplerin bulunması ve farkedilmesi neticesinde bu durumdan kurtulabilineceğini açık açık anlatmıştır. Ana sayfa faydaları olarak başlamakta ve bir çok kategori içerisinde barındırmaktadır.

Detay Detay Ne İyi Gelir

Sağlık kategorisi giriş bölümünde genel bir özet verdikten sonra daha derin konular olan burun akıntısının nedenleri, nasıl geçirebilineceğine dair bilgiler verilmektedir. Burun akıntısının birçok nedeni olabilir, önemli olan tıbbi bir tedavi süreci sonrasında bu durumdan kurtulmaktır. Burun akıntısı basit olarak görülse de rahat nefes alabilmeyi kısıtlar. Bu durumdan burun fısfısları ile kurtulabilinir.  Burun tıkanıklığının giderilmesi için, burun deliklerine zeytinyağı sürülebilir, sıcak giyinmenin ve sigaralı ortamlardan uzak durulması tedaviye ek bir avantaj sağlayabilir gibi çeşitli öneriler de bulunmaktadır. Diğer bir grup olan soğuk algınlığına ne iyi gelir? Kategorisi ise yine aynı şekilde alternatif bir şekilde çeşitli bitkiler ile sağlığınıza nasıl kavuşacağınızı anlatmaktadır.

Yorumlar da Sizin İçin

Stresten uzak durarak, sıcak bitki çayları içerek, dinlenerek, tavuk çorbası içerek, sık sık su içerek, ıhlamur, ekinezya, adaçayı gibi farklı bitki çaylarını içerek sağlığınıza kavuşabileceğini, güzel bir dille anlatıyor. Son olarak ise soğuk algınlığının viral bir hastalık olduğunu, tedavinin 10 gün sonunda sağlığınıza kavuşturacağını anlatmıştır. Konular sağlıktan gitmiştir, diğer bir grup da ‘boğaz ağrısına ne iyi gelir?’ grubudur. Boğaz ağrısının, neden nasıl olacağını, tedavinin ne şekilde gerçekleşeceği ile ilgili bir giriş yapmıştır. Grip, soğuk algınlığı, mononükleoz, krup, alerjik semptomların boğaz ağrısına neden olacağını belirtmiştir. Dinlenme, temiz hava, bol bol sıvı tüketiminin yanında gargara yapımını da önermiştir. Bitkisel olarak ise meyan kökü çayını önermiş, kullanılmasını tavsiye etmiştir. Ağrının çok fazla artması durumunda veya şişlik olması durumunda kesinlikle bir doktora başvurulması gerektiğini söylemeyi ihmal etmemiştir.  Ürün yorumları için yine sitedeki kullananlar kategorisini ziyaret edebilirsiniz. Yine sağlık yolunda ilerler iken bu sefer ise ‘ishale ne iyi gelir?’ kategorisi vardır. İshalin, gereğinden daha cıvık ve sıvı bir şekilde dışkı olduğunu, çeşitli nedenlerin ishale sebep olduğunu, alkolden kaçınılması ve antibiyotik kullanımına dikkat edilmesi gerektiğini sade ve basit bir dille atlatmıştır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.