Böbreğe Takılan Stent Ağrı Yapar mı?

14.12.2016
16.162

Böbreğe Takılan Stent Ağrı Yapar mı

Böbreğe stent takılma durumu genellikle böbrek ameliyatları sonrasında böbrek pelvisi ve mesane arasındaki idrar akımının kesintisiz devam etmesi amacı ile belli süreler dahilinde takılır. Tıbbi adı “Duble J Stent” olan bu böbrek telinin takılması ve sökülmesi arasındaki geçen sürede hastada bazı komplikasyonlar ve etkiler görülebilir.

Böbreğe Takılan Stent Yan Etkileri

Double j kateterler çoğunlukla güvenli olmalarına ve iyi tolere edilebilmelerine rağmen; zaman zaman ağrı, rahatsızlık hissi, üriner sistem enfeksiyonları, rekürren obstruksiyon, kateter enkrusitasyonu ve fragmantasyonu, perforasyon ve kateterin migrasyonu gibi komplikasyonları da vardır. Ayrıca, hayat kalitesi ve  üzerine olumsuz etkileri de bazı araştırmacılar tarafından vurgulanmıştır.

Yani böbreğe takılan stent ağrı yapar mı diye soranlar için cevabımız zaman zaman ağrı yapabileceğidir. Fakat bu ağrıların dereceleri ve sıklıkları doktorunuz tarafından kontrol edilmelidir. Taburcu sırasında yada hastanede iken ağrınız olduğunda doktorunuza bildiriniz. Taburcu olurken ise bu konuda detaylı taburcu önerileri isteyiniz. Zaten doktorunuz ameliyat sonrası size bu konuda bilgi verecektir. Duble j stent ağrı yapar mı sorusunda harici sormak istedikleriniz var ise aşağıdaki yorum kısmından yazabilirsiniz. Diğer konumuz olan söz konusu stent nasıl çıkartılır aşağıda belirtilmiştir.

Böbrek Stenti İle İlgili Diğer Bilgiler

Böbrek stenti (j Uçlu Tüp)kıvrımlı ve boşluklu yapısı ile ucuna herhangi bir yabancı cisim gelse dahi idrar akımının kesilmemesini sağlayan bir tıbbi stentdir. Ayrıca bazı üreter darlıkları ameliyatlarında dar olan bölğenin iyileşmesi ve kapanmaması gibi amaçlarla da takılabilir. Sistoskopi yardımı ile takılan bu telin çıkartılma işlemi yine sistoskopi ve anestezi altında yapılmaktadır.

Söz konusu stentler gecicidir. sürekli kullanıma uygun değildir. Bazı silikonize özel duble j katater haricinde diğer tüm teller tedavinin tamamlanmasına istinaden çıkartılır. Söz konusu böbrek Stenti Ağrı Yapar mı konumuzda şu detayı da belirtmek isteriz ki bu stentler zamanla vücut ile uyum sağlayıp alışıldığında söz konusu rahatsızlık ve şikayetler son derece azalmaktadır.

Stentin bir ucu böbrekte ve diğer ucu mesanede olur. Bu uçlar, stentin hareketini engellemek için kıvrımlıdır. Söz konusu kıvrımlar mesanede ve böbrekte baskıya ve bu nedenle idrar var hissi, idrar yaparken yanma, acı gibi problemler olmasına neden olabilir. Genellikle geçici şikayetlerdir.

Bize Sorun!

Böbrek stenti, böbrek teli, böbrek taşı ameliyatlar ve diğer tüm üroloji konularında bizlere aklınıza takılan sorularınızı sorabilirsiniz. Soru sormak için aşağıdaki yorum bölümünü kullanabilirsiniz. Sorularınız editörlerimi tarafından aynı gün içinde cevaplanmaktadır. Soru ve yorumlarınız bizler için değerlidir.

YORUMLAR
 1. DenizEymen dedi ki:

  10 kasımda böbrek taşı kanalı tıkadığı ve hidronefroz olduğu için  acil ameliyata alındım.Double j katater takıldı ve 45 gün kaldı.Katater hafif sedasyonla çıkarıldı fakat sonrasında çok şiddetli ağrım ve kanamam oldu.İki gün sonrasında da taş düşürüyor gibi çok ağrılı şekilde doku parçaları düşürdüm.Şu an ağrım yok fakat kontrol amaçlı usg yaptırdım.Böbreğimin üst kısmında iki cm genişliğinde böbreğe bası etkisi olan bir hematom görüldü.Bu normalmi?

  1. Editör Editör dedi ki:

   Usg detaylı bilgi vermeyecektir. Doktorunuz muhtemelen ekstra tetkik isteyebilir. Bu gibi durumlarda genellikle tomografi altında kontrol edildikten sonra karar verilir. Usg Sonucu ile karara varılması çok güç, Geçmiş olsun.

 2. Esra dedi ki:

  Merhaba. 31 aralık 2016 günü sağ böbreğimin çıkış kanalında darlık olduğundan böbreğime silikonlu stent takıldı, aynı zamanda 14 haftalık hamileyim, doktorum stentin Doğumdan sonra çıkarılacağını söyledi. Yalnız o günden beri çok fazla ağrı çekiyorum, öncelikle idrar yolu yanmalarım vardı geçti fakat şimdi 10 dk dan fazla ayakta kalamıyorum:( doktorum normal olduğunu söyledi ama ben böyle çok fazla ağrıya dayanamıyorum.. yaşam kalitem iyice düştü sürekli yatmaktan ve sıcak su torbasıyla gezmekten yoruldum:( stent çıkarılsa hamileliğimin ileriki dönemlerinde her hangi bir problem Yaşar Mıyım ? Şimdiden teşekkürler

  1. Editör Editör dedi ki:

   Öncelikle idrar kanalı stentleri, her zaman belli seviyede rahatsızlık sebebidir. Hamileliğe zararı olup olmayacağı konusunda kadın doğum bölümünden bilgi alabilirsiniz. doktorunuz şikayetlerinizin normal olduğunu söylemiş fakat hamile olmanız sebebi işe şikayetleri daha fazla hissediyor olabilirsiniz. Kadın doğum doktoruna da danıışmanızı tavsiye ederim. geçmiş olsun.

 3. Murat Akçay dedi ki:

  Böbrek stendi çıkarıldıktan sonra 5. Günüm hala idrarda yanma ve zaman zaman kanamalar oluşuyor. Bu normal midir

 4. Bilge Adalı dedi ki:

  İyi günler… 29 Aralık 2011 de böbrek taşı ameliyatı oldum. Bir yıl sonra iki böbrekte de tekrarladı. Sağ böbrekte 23 mm, sol böbrek üreterinde 19 mm ve küçük başka taşlar var. Ağrılarım dayanılmaz. 27 şubatta iki böbreğime de double j stent takıldı. Soldan flexble ile sağdan ise URS ile ameliyat olacağım. Sorum şu… Stentler takıldıktan sonrada ağrılarım geçmedi üstelik şiddetli baskı hissi, tuvalet yaparken ağrı ve baskı, karnımda aşırı şişme var. Bel, karın ağrısı ve bulantıda … Bunlar Stentler yüzünden mi? Ayakta durmakta ve yürümekte zorluk çekiyorum. Taşların ağrısı fenaydı stent ağrısı da fenaymış…

 5. C dedi ki:

  1 hafta oldu stent takali idrar yoluna sikismisti tas ve ondan 1 hafta oncede apindisit ameliyati oldum sag bel altimda bicak gibi ince bi sizi war bu agrilar normal mi yoksa doktoruma bas vurmalimiyim. 1 ay sonra doktoruma gelmemi solenmisti tekrar tas olma ihtimali war mi. Tas bu arada sag tARaftlaydi.

 6. Cihan dedi ki:

  1 hafta oldu stent takali idrar yoluna sikismisti tas ve ondan 1 hafta oncede apindisit ameliyati oldum sag bel altimda bicak gibi ince bi sizi war bu agrilar normal mi yoksa doktoruma bas vurmalimiyim. 1 ay sonra doktoruma gelmemi solenmisti tekrar tas olma ihtimali war mi. Tas bu arada sag tARaftlaydi.

 7. Ayhan dedi ki:

  Duble j nin verdigi

 8. Sefa dedi ki:

  Selamlar bobrek kanalimda darlik vardi.stand takildi so rasi cikarildi.7-8 sene oldu arasira cok hafif agrim oluyor.soguklardan mi yoksa normalmi.haftada 1 yada 2 kez oluyor ama cik hafif bobrek agrisi.saygilar

 9. Sa dedi ki:

  Merhaba
  Ben 27 haftalık gebeyim. Yaklaşık 1hafta önce böbrek kanalimda taş nedeniyle oluşan tıkanıklık nedeni ile stend takıldı fakat böbrek bölgemde yaklaşık 2saatte bir 10_15 dk suren çok şiddetli ağrı hissediyorum hastaneden çıkarken ağrılarım bu şekilde degildi ve gün geçtikçe ağrı nöbetleri daha artarak devam ediyor. Bu ağrılar normal mi ayrıca taşın büyüklüğü yaklaşık 15mm ağrılar taştan mi yoksa stend nedeniyle mi oluyor. Şimdiden teşekkürler.

 10. irfan dedi ki:

  merhabalar
  babama 4 ay öncesinde kapali amilyat oldu tas var dendi tas cikmadi tümor oldugu soylendi ama tumorde degilmis ne oldugunu anlamdiklari bir parca var diye soyluyor suanda 4.ye amilyat olcak.amilyattan sonra stendt takildi ve stendi hala cikarmadilar 4ay gecti doktor oyaliyor surekli bisey olmaz diye bir zarari varmidir.cevap verirseniz sevinirim

 11. adnan dedi ki:

  merhaba.10 haziran 2017 günü sağ böbreğimde bulunan taş lazerle kırıdı.stent takıldı ve bu gün 5. gün.ama hala idrarım kanamalı geliyor ve sabahları 2-3 dakika kadar böbreğimde şiddetli ağrı oluyor.bunun nedeni ne olabilir ve normal mıdır?şimdiden teşekkürler.

 12. Merve dedi ki:

  Merhaba . ben 25 haftalık hamileyim 19 haziranda böbrek ağrısıyla üroloji doktoruna gittim çocuk baskı yaptığı için sağ bobregimin şiştiğini söyledi ve double j tipi stent takılması gerektiğini söyledi ve kadın dogumcuma danışıp onayladı bizde taktirdik ve şuan o günden beri hem böbrek ağrım hem karin ağrım fazla ve her idrara çıkışımda kanamam oluşuyor ve idrara çıkarken sizim ağrım oluyor sizce ne yapmalıyım bu geçici birşey mi yardımcı olursanız sevinirim .

  1. Özlem dedi ki:

   Merve hanım şu an anlattıgınız şeyi yaşıyorum nasıl gecti bu ağrılar , stend takıldı banada hiç konforlu değil ne yapacağımı bilmiyorum 😒

 13. Mihrap dedi ki:

  13 temmuz perşembe günü kapalı böbrek taşı ameliyat oldum kanaldakini aldılar fakat bobrekte de varmış düşmesi için stent tatkılar ve ağrısı çok arkadaşlar mecbur kalmadığınız sürece taktirmayin idrar da kanamam da oluyor şimdi ki aklım olsaydı taktirmazdım.

 14. Memet dedi ki:

  S.A 27 temmuz da yani dün sağ üretenimden kapalı yolla idrar yolundan girip taş kırılmış ve alınmıştır.sonrasında oraya stent takılmış yanlız ilaç kullanmama rağmen stent ağrım aşırı derece de fazla ve dayanılmaz bunu ağrının nasıl önüne geçebilirim lütfen bana yardımcı olun.bide stent i 2 hafta sonra doktor muayenehanesinde hemen alabileceğini söylüyo bu işlem o kadar basit mi bunuda cevaplarsınız sevinirim

  1. Serpil ozluk dedi ki:

   Doktorun anlattıgı gibi basit olmuyo yine anestezi yapıyor bildiğiniz sten nasıl takıldıysa öyle çıkarıyorlar.Belden anestezi hiç iyi degil sonrasında uzun sürede bel ağrısı oluyo.Stent i çıkardılar 3.gün yatıp kalkmakta bazen yürümekte zorlanıyorum.Ayrıca midem şişkinlik yapıncada böbreğime bası yapıp ağrı yapıyo

   1. Dursun torun dedi ki:

    Stent cikarildiktan sonra istirahat raporu veriyormu doktor

 15. Mustafa dedi ki:

  24 temmuzda sag bobrekte 0.5 mm. Tas vardi ve lazerle kapali ameliyat oldum. Bobrege stend takildi. Bu gun yani 08 agustosta fazla acidan dolayi stendi cikardilar. Stent ciktogonda rahattim ama hala sanci var. Sanci gece basladi. Su size yazarkwn bile sanci yapiyor. Normalmi??

  1. devrim Bilgili dedi ki:

   Mustafa Bey bizim de stentimiz dün çıktı ama gece inanilmaz bir ağri başladı? Siz attlatınız mı? Neler yaptınız? Teşekkürler

 16. Ahmet çoban dedi ki:

  Merhabalar ben iki ay önce kapalı böbrek ameliyatı oldum stent takıldı ve üç hafta sonra çıkarıldı ve şu an 1 buçuk ay geçti hala bazen ağrıyor stent in olduğu bölge bu normal mi tşk

 17. Mesut dedi ki:

  Böbrekte daralma oldugu için stent takıldı ameliyatımdan 24 saat geçti ara ara ağrı oluyor ve her idrar da kanama oluyor
  Normal midir?

  1. Deniz dedi ki:

   Takılan stend kalıcı mi oluyor yoksa sonradan çıkarılıyor mu benimde 10 güne kadar açık ameliyatla böbregime stend takilacakçok merak.ediyorum

 18. Cihan dedi ki:

  14 Eylül 2017 tarihinde sağ üriterdeki 1 cm ve sağ böbrekteki 0.8 cm ebatlarındaki taşların lazerle (RIRS) kırılması için ameliyat oldum. Aynı gün akşam taburcu edildim ve hastane sürecinin aksine sürekli ağrılarım oluşuyor. Günde 2-3 kez ağrı kesici almam söylendiği halde günde 5-6 kez ağrı kesici almadan durabilmemin mümkün olmadığı ağrı ve sancı nöbetleri yaşıyorum. Ameliyatta takılan J-Stentin 14 gün sonra çıkarılacağı söylendi. Bilmek istediğim noktalar şu ki; takılan stenti çıkarılmasından sonra yine aynı/benzer ağrı ve sancı nöbetleri yaşayacak mıyım ayrıca ağrıları kesmek için günde 5-6 kez ağrı kesici kullanmamın bana getireceği ilave olumsuzluklar olur mu? Şimdiden teşekkür ederim.

  1. Hatice tuba dedi ki:

   Stent çıkınca ağrınız hemen geçti mi?

 19. Hatice nuran baysal dedi ki:

  24 agustosta lazerle mesaneden girilerek taslarim kirildi.iki cm ustunde sag böbrekteydi.doktorum stent taktigini soyledi.13 eylulde kontrole gittim.röntgen cekildi taslarin tamaminin dökulmedigini daha fazla su icmemi amuda kalkar gibi bir yerden bas aşagi sarkmami ve bobrek üzerine masaj yapar gibi vurmami söyledi.bunlari yapabildigim kadar yapiyorum.stentten dolayi biraz arasira sizlama oluyor fakat kalan taslardan fazlaca dökulmüyor.5 ekimde tekrar rontgen çekilip bakilacak.hala dokulmezse stent nekadar kalir acaba.stent cikarilirsa kalan taslar tikaniklik yaparmi.böbrege ziyan verirmi.cevaplarsaniz sevinirim.

 20. Merve dedi ki:

  Sol böbreğim de upj darlık sebebiyle açık ameliyat oldum 3 haftadır hastanedeyim böbreğe diren takıldı oradan sıvı geliyor doktorun dediğine göre idrar kesilince diren alınacakmış ve sonda da takılı aynı zamanda ne kadar sürede iyileşme gösterir bu hastalığı yaşayan var mı bilgi verirseniz memnun olurum

 21. Merve dedi ki:

  Dün yorum yapmıştım yorumum gözükmüyor cevap da gelmedi

 22. Zeynep dedi ki:

  Anneme böbrek genişlemesi olduğun için 19 ekimde stent takıldı 3 ay kalcağı söylendi ocak 19 alınacak denildi ama bu aralar aşırı yanma ve stent takılıyo sanki canı yanıyo oturamıyo normalmidir

 23. Emine dedi ki:

  Hayirli akşamlar ben 28 haftalik hamileyken stent takıldı bobregime simdi 34 haftalik oldum ve bugunden beri rahmimde bir sanci ve baski agri var ayaga kalkıp yuruyemiyorum acaba stentle alakali olabilir mi???😣😣😣😣😢😢😢

  1. Selda dedi ki:

   Emine hanım bende 28 haftalıkken stent taktırdım şuan 35.haftadayım ve 2 gündür hem böbrek hem karnımda ağrı var sizin baya geçmiş üzerinden ne oldu ne yaşadınız stenttenmiymiş ağrı

 24. Haci dedi ki:

  Sol böbregimde odem olusmus tasdan dolayi stent takildi tas hala duruyor kirilmdi iki hafta oldu stent takilali idrar sikayetlerim cokaldi yanma agri devamli idrar hissi eve kapandim disariyeda cikamiyorum sikayetlerim stentden dolayimidir

 25. Bebekannsi dedi ki:

  21 aralıkta 15 aylık bebeğim üriterde taş sebebiyle ameliyat oldu. İdrar kanalına stent takıldı. 2. Kez ameliyat olacağından stent halen içinde. İlk günlerde idrarında kanama vardı ancak sonra geçmişti. 3 gündür yine idrarı kanlı ve geceleri ağlayarak uyanıyor,doktoru arayıp sorduğumda önemli değil dedi ancak söylemi içime sinmedi. Ultrasonla bakılmalı mı? Sizce biran önce doktora gitmeli miyiz?

 26. Gökhan dedi ki:

  Merhaba, 6 aralık 2017 de sag bobregime stent takildi su an fazla siddetli agrim olmamasina ragmen arada bir oluyor ve yogun sekilde kanama oluyor. Bu durum normal midir ?

 27. Ali tanrıbilir dedi ki:

  Merhaba yarın stent çıkaracaklar çıkarılırken acı falan oluyor mu veya çıkarıldıktan sonra neler oluyor? Bir de ameliyatla mı çıkaracaklar

  1. Hatice tuba dedi ki:

   3 gün önce çıkardılar benim hala ağrım var.. her doktor başka bi şey söylüyor artık.. kime neye inanacağımı şaşırdım

   1. Dursun torun dedi ki:

    Stent cikarildiktan sonra rapor veriyorlarmi

  2. Rıdvan dedi ki:

   Ali bey stenti çıkardılar mi. Cikardilarsa ağrı ve kanama oldu mu ve kaç gün sürdü. Bende 14 şubatta stenti cikarcam bilgi verirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

 28. Bahar dedi ki:

  3 ayda değişmesi gereken stent 6 ay cikarilmazsa nasil zarar verebilir???Acil cevap lütfen😢

 29. Banu dedi ki:

  23 ocakta sol up darlik ameliyatı oldum. Stent takıldı ve altı hafta sonra alınacağı soylendi. Stentle ilgili hiçbir sikayetim yoktu ameliyat bölgesindeki ağrı bile geciyorken tam bir hafta sonra tuvalette stentin bir kısmının dışa çıktığını farkettim. Doktoruma telefonla ulastiginizda geri takilamayacagini tamaminin çıkarılmasını söyledi. Cikarildiktan 1-2 saat sonra sol bobrek ve ureter bölgesinde ağrı yasamaya başladı. Daha önce bu bölgede hiç ağrı yasamamistim neden olabilir

 30. Hatice dedi ki:

  Kimse cevap yazmıyor sanırım.. 3 gün double j stenti çıkardılar ama hala ağrım var normal midir? Ben çıkarttıranlara soruyorum

 31. Hande dedi ki:

  Merhabalar 15 ocak 2018 de gebelikten dolayi bobrekte olusan genisleme dolayisiyla sag bobregime stent takildi su anda 29 haftalik gebeyim stent takildiktan sonra agrim hic gecmedi aksine artti idrarda kanama ve idrar yolu enfeksiyonu olustu hastanede tedavi altina alindim 5 gun bir hastanede 6 gun kadin dogum hastanesinde antibiyotik tedavisi gordum iki gun oldu taburcu oldum fakat idrarda kanama ve bobrekte agri devam ediyor normal hayatima devam edemiyorum kanama ne kadar devam eder ve nasil atlatabilirim bu durumu yardimci olursaniz sevinirim dayanamiyorum aciya artik

 32. Deniz dedi ki:

  Merhaba ben ekim ayında böbrek taşları için pnl ameliyati oldum doktorum ameliyat esnasında böbregimde şekil bozukluğu ve kanalında darlık olduğunu fark ettiğini söyledi 10 güne kadar tekrar böbrek ameliyatı olacağım açık amleiyat olacağını şekil bozukluğunu giderip darlık olan böbrek kanalina da stent atilcagini söyledi doktorum riskli bir ameliyat olduğunu da belirtti sizden de bu durum hakkında bilgi almak.istiyorum şimdiden teşekkürler

 33. Mehmetakif erskh dedi ki:

  Hocam ben 1hafta once böbrek taşı ameliyatı oldum ve bana stent taktilar. Stent takıldığından
  Beri günde 10 defa lavaboya gidiyorum çoğu kanli geliyor bu durum normalmidir.

  1. Cem dedi ki:

   Merhaba.bende yakın zamanda yarım anestezi dedikleri yol ile taş ameliyatı oldum stend takıldı ve sürekli lavabo ihtiyacı geliyor hem kanamalı hem yanmalı. Ağrıda var böbrekte. Sizdede aynısı varmı?

   1. Anıl dedi ki:

    Kardeş ben de de ayanı durum söz konusu.Stendi yeni taktırdım. Şuan ne durumdasın agırıların kaç günde geçti ?

 34. Oya dedi ki:

  Stent takıldıktan sonra çok kanamam oldu idrarımı tutamıyorum normal mi

 35. Buse Tastan dedi ki:

  Böbreğime kateter takıldı 20 gün sonra alınacakmış fakat adet günüme denk geliyo alınır mı ?

 36. Ysmn Grck dedi ki:

  Merhabalar ben 3. Böbrek taşı ameliyatı oldum yaşım 30 olmasına rağmen doktorlar hızlı taş üretimine şaşırıyorlar.Belki diğer hastalara da biraz bilgi olur diye tecrübelerimi paylaşmak istedim.İlk ameliyatımı Perkütan sistemi ile böbrekten bir telle girilerek(anestezi o esnada verilmiyor) yapıldı,bu işlem çok acı vericiydi.2. ve 3. Ameliyatım 4 yıl arayla RIRS adı verilen teknikle idrar yollarından girilerek oldu.Her ameliyatımda böbrekte stend bırakıldı.Stendin doğru takılmış olması ağrıyı çok etkiliyor.Yeni olduğum son ameliyatında Profesör stendi çok başarılı yerleştirmiş,ağrım yok fakat sürekli idrar yapma hissi var.5 dk gibi kısa aralarla gidiyorum tuvalete.Belki yaşadıklarım merak edenlere ışık olut diye yazmak istedim.Umarım tüm hastalar şifasını bulur.Herkese şimdiden acil şifalar diliyorum.

 37. Yldz dedi ki:

  Merhaba kapali böbrek taşı ameliyatı oldum.sonrasında stent yerleştirdiler.15 gün oldu ameliyat olali idrarimi yaparken yanma oluyor normalmidir bu

 38. Maykut dedi ki:

  Merhaba daha once 2 defa bobrek ameliyati olmus ve 3 defa stent takilmis biri olarak sunu soyleyebilirimki stent agri yapar ayakta kaldiginizda hareket ettiginizde daha cok agri yapar hatta mesanede kanama bile yapar uzun sure kaldiginda stent sertlesir ve daha cok rahatsiz eder sık sık idrara cikartir ama birsey gelmez gelmeyince daha cok acitir. Cikartinca icerde tahris ettigi yerler iyilesene kadar bir kac gun yine sancisi olur ama stentin varligi kadar degil sonra gecer. Ancak aci yapiyor taktirmam diyemezsiniz cunku tedavi bu. Birde acik ameliyat olmayin flexible urs yada laparaskobik olun. Merak ettiginiz baska birsey olursa asagidan cevapla diyerek bana yazabilirsiniz veya mahmutaykut@gmail.com

  1. Adnan dedi ki:

   Kardeş yarın stent çıkarılacak tedirginim biraz stent çıkarıldıktan sonra yine sonda takılır mı bı de stent varken sürekli tuvalet ihtiyacım oluyor su içmeden olmuyor ama bu kez de kanama oluyor stent çıktıktan sonra geçer mi hepsi. Teşekkürler

 39. Muhammet dedi ki:

  Merhabalar
  Eşim 3 hfta once kapalı ameliyat oldu stent taktilar ama 3 haftadır mide bulantısı istirfa halsizlik enfeksiyon halindr diktor olabilir diyo ama 3 haftadir ayaga kakkamiyor esim .ne yapmamız gerekiyor

 40. Selami dedi ki:

  Merhaba stend takılalı 2 gün oldu 25 gün sonra çıkartırız dedi doktorum ama bugün idrarımı yaparken sürekli kanama meydana geldi ve ara ara sancı yapıyor normal bir durum mu acaba

 41. Mehmet dedi ki:

  Arkadaşlar hayırlı ramazanlar bir konuda bana yardımcı ola bilirmisiniz bende böbrek taşı var ve onun icin setent takıldı 10 gün falandır ve ilk günler acılarım vardı ve geçti ve bir kaç gündür idrarda yanma Ağrı kanama sızı var karnımın alt kısmında ağrı var bu normalmıdır Yoksa bir enfeksiyon başlangıcımı

  1. Hüseyin dedi ki:

   Benimde 1hafta once kamıştan girip taşı kurarak aldilar ve doktir j stent taktigını söyledi. Agrilarim cok fazla sizlama zonklama yanma agri idrarda kan sık sık tuvalete gitme ihtiyacı ne ararsan var.yasam kalitem bozuldu dışarı çıkamıyorum bugün doktora gittim röntgen cekip baktı stent kaymismi diye ama normalmiş kaymamış birde idrarda ķültur tahlili verdim oda 3gün sonra çıkacakmış Allah yardımcımız olsun işimiz zor

   1. Adnan dedi ki:

    Kardeş yarın stendi cikarcam sendeki şikayetlerin hepsi bende de vardı stent çıktıktan sonra normale donuyor mu tekrar dönüyorsa kaç gün suruyor

 42. Can dedi ki:

  19 haziran 2018 de sag böbrek önü üreter taşı kapalı lazer amaliyat oldum. ahiç bir agrım sızım olmadı, ilk gün kan geldi diger günler normal rengine döndü, yine ilk gün idrar yaparken yanma vardı şu an yani 3 gün tamamen azaldı gibi, bazen ani hareketlerde agrım oluyor hemen sonrasında geçiyor, bazen otudum pozisyona görede geçici agrı olabiliyor, ama dediginiz kadar agrım hiç olmadı

 43. Emrah dedi ki:

  Hocam ben bir hafta önce böbrek taşı amaliyatı oldum .böbregime stent taktılar.yaklaşık 2 ve 3 gündür aralıklı idrar kanalımda yanma ve kanlı idrar geliyor bunun sebebi nedir hocam

 44. Suleyman Y dedi ki:

  Selamlar ben 17 temmuz 2018 gunu kapali urs bobrek tasi amaliyatiboldum urs sag ureter kanala dusen 8milm boyunda tas vardi vede lazerle kirdilar vede duble stend takildi 2 hafta kalacakmis ilk gun biraz kanamali idrar oldu az acili idrar yapma bugun ayin 20 misi 3 gun oldu agri yok yanma yok normal idrar rengi suan icin hersey normal ama sag bobregin icinde 4 milm boyutunda tas var onu almamislar kucuk diye sizce bu normalmi kanala tekrar dusunce ben ne yapacagim 8 milm tasi 1.5 ay urasdim dusuremedim mecbur yattik masaya 4 milm veya 5 milm tas dusme olasiligi nedir dogal yoldan

 45. Mücahit dedi ki:

  Sağ bobregim de 9 mm tas bulunuyordu ve ufak bir operasyonla kurtuldum lakin stent takildi bu stent dublaj j olan adli tel takildi 3 hafta etti.sağ kalcamda yanma oluyor sag ayagim uyusuyor gibi oluyor stentten olabilirmi…

  1. Ömer dedi ki:

   Merhabalar. Yazınızı okudum ve aynısı şuan bende var. Stent takıldı ve takıldıktan 2 gün sonra sağ bacağımın üst tarafında dize kadar uyuşma var. 1 hafta oldu daha uyuşma ve karıncalaşma geçmedi. Siz benden önce olmuşsunuz ve şimdiye kadar stent çıkarılmıştır. Acaba uyşmalarınız geçti mi yada doktora falan başvurdunuz mu? Ne yapmam gerekli bana bilgi verirseniz sevinirim.

 46. Resul dedi ki:

  Yeni dogan yegenim bobrek ameliyati oldu stent takildi diger bobregi iflas etmis dogumda iflas yani suan tek rahatsizligi sık sık enfenksiyon kapmasi bu normal bi durummu ameliyati gayat basarili gecti

 47. Tolga dedi ki:

  Ayın 7 sinde ameliyat oldum 2 taraftada taş vardı şuan 2 taraftada tel var ve idrar sonrası penisde ağrı oluyor karın alt tarafı da ağrı yapıyor ve hala idrarım çoğunlukla kanlı geliyor bu normal mi bugün 1hafta oluyor

 48. ismail dedi ki:

  bobregime stend yakıldı bir kaç metre yurudugumde kanama oluyor bu kanama normalmi

 49. Mehmet Yılmaz dedi ki:

  İyi bayramlar Annem Bir hafta önce lazer le böbrek taşı ameliyatı oldu taş alındı idrar kanalı çok dar olduğu için kanala stent takıldı. Ancak biz her gün acile gidip ağrı kesici serum alıyoruz ağrılar aynen devam ediyor. Bayram tatili olduğu için doktora da gidemedik. Bu ağrılar sizce normal mi?

 50. Suna Nurseza dedi ki:

  Merhaba 7.5 mmtaş idarar kanalına girdikten sonra orada kaldı ve iki hafta önce alındı doktor taş oraya yapıştıgı için idrar yolunun biraz zarar gördüğünü bu nedenle stent taktiğini iki hafta sonra yani bayramdan sonra alınacak amacı şimdi idrarımı yaparken ağrım var ve doktrum stent alınırken uyuyusturulmayacagini direk alınacağını söyledi ama ben ağrı ve acı olacağını düşündüğüm için anestezi altında aldırmak istiyorum ağrılarım normal mi ve stent çıkarılırken ağrı yapar mı

  1. Gizem dedi ki:

   Merhabalr ben daha bugun stend cikarttim ilk bas bende cok korkmustum ama korktugum gbi olmadi idrar yoluna girerken hafif hissediosun kendini skmaman lazim onun disinda başka hic bisi hissetmedim 30 saniyede bitti yardimci olabildisem ne mutlu

 51. Yunus dedi ki:

  Mrb benim sağ böbreğimde 25×35 mm boyutunda tümör vardı açık ameliyatla böbreğin yarısı alındı.Ameliyat olalı 20 gün olmasına rağmen idrardan kan geliyor doktor bana 2 tane stent takıldığını ondan olduğunu söyledi, onuda 2 ay sonra alınacağını söyledi kanama stendin mi oluyor bu kadar uzun sürmesi normalmi patoloji sonucu da kötü huyluymus beni aydinlatirsaniz sevinirim.

 52. Mustafa dedi ki:

  Bobrek tasi eswl oncesi stent takildi ancsk 3-4 gun gecmesine ragmen idrar rengi pembe ve kansma var yardimci olavilir misiniz

 53. Mutlu dedi ki:

  Arkadaşlar 15 gün önce kapalı ameliyat oldum bobreklerden lazerle kırıp taşı çıkardılar sonra j stent takıldı dün aldırdım korkulacak hiç biseyyok j stent ağrı yapıyor kanama yapıyor bunların hepsi normal stand cikd8kdan sonra hiç bi ağrınız kalmıyor çıkarılma işlemi 2 dakikayı geçmez fazla acı yok.kendinizi kasmayın.herkese allah şifa versin .

 54. Gizem dedi ki:

  Ben böbrek taşı lazerle idrar yolundan kirdirdim bobrekte tas vardi ilkinde doktor giremedi stend takti bir ay sonra stend genisletince kanali takrar kirmayi denedi bu sefer tasim kirildi taslari rahat dokmem icin tekrar stend takti 20 gun sonra cikaricaz dedi stendim toplamda 60 gün durdu ilk ve ikinci toplamda ama agrim sizim olmadi hic ilk basta idrarda pembe kan oluo ama sonra bol su icince gecio uyutmadan stendi cikaricaz dedi ilk korktum ama sadece idrar yoluna girerken sonda takar gibi acı oldu sadece kendimi kasmadim ve başka da cekilirken bi aci hissetmedim korktugum kadar olmadi basit bi islemmis 30 saniye sürdü sadece kendinizi kasmayin

 55. Engin aydin dedi ki:

  Mrb. Benim sorum şu eşim de şu an 2.3 tane böbrek taşı var. Kendisi şu an hastanede 1.5 haftadır tedavi görüyor. Kanında ve idrar yollarında enfeksiyon oldugu icin. Uroloji doktoru seni ameliyat etmem icin enfeksiyonun tamamen bitmis olması lazım bu surecte iki haftaymıs. Yalnız ağrilarını gidermek icin bu ikihafta surede sana yarın tasların etrafina tel takacam demis. Bu dogrumu. Dogruysa enfeksiyonlu oldugu icin ameliyat edilmeyen birine idrar yollarindan girip taslaŕın etrafina tel takmak nasıl oluyor. Acil cvp lutfen

 56. Emrah dedi ki:

  Merhaba banada kapali böbrek ameliyati sonrasi stend takildi ve bu bende agri yapiyor kasik tarafina yakin bölgede yanmalar var batmalar her iki tarafada vuruyor sizce stenden dolayimi

 57. Murat dedi ki:

  3 ay once annem.bobrek tasindan kapali ameliyat oldu ameliyatinin guzelgectigi soylendi fakat ameliyattan 2 ay sonra midesinde bulanma basladi ultrasonda bobreginin sistigi goruldu
  Ikinci bir ameliyatla bobregine stent takildi 3 hafta gecti simdi karin bolgesinde agri var ve midesi kotu doktorada gidemiyoruz korona virusunden dolayi stent bir zarar yapmis olabilir mi idrarinda kan yok ateside yok ama karin bolgesinde agri var ne yapabiliriz

 58. Ahmet dedi ki:

  Sag Bobrege stent takildi bir hafta sonra idrardan kan geldi normalmi acaba bu durum.

 59. Ramazan dedi ki:

  Merhabalar 3 gün oldu kanala düşen taşi kırdılar stend takdilar ama çok ayrımlar idrar yaparken çok yanma ve böbrekte çok şancı yirtiyorlargibi agrivar normalmidir

 60. Erhan dedi ki:

  Mrb hocam 2 ay önce ağır engelli oğlumun her iki böbreğinde taş teşhisi konuldu ve stend takıp 3 hafta sonra çıkartacaz taşları oalacaz dediler fakat yer olmadığı için alamadılar 2 aydır zemaxs diye bir antibiyotik kullanıyoruz ve çocuğum artık dayanamaz oldu antibiyotik kaldıramıyor aradım doktoruna söyledim 3 gün ara verin antibiyotik e geri devam diyor yer olunca haber ederiz diyor 2 aydır antibiyotik kullanmamız normalmi 2 aydır stendin takılı kalması normalmi

 61. Murat dedi ki:

  Merhaba 4 gün önce sol böbreğime stent takıldı ama 3 gündür çok ağrı çekiyorum sürekli idrarim varmış gibi tuvalette koşuyorum ama çok az geliyor ağrı kesiciler kullanıyorum ağrı azalıyor sizden ricam korkulacak bir durum varmi teşekkür ederim