Böbreğimi Satmak İstiyorum Diyenler Bunları’da Göze almalı

13.12.2016
1.735

Böbreğimi Satmak İstiyorum Diyenler Dikkat!

Bir böbrek ve üroloji sitesi açtığımızda bu konuya kayıtsız kalmak imkansız. Böbrek uluslar arası yer altı piyasasında milyonlarca dolarlık bir pazar ve tamamı yasa dışı ve kanunsuz. Eğer böbreğimi satmayı düşünüyorum diyorsanız yazımızı okuduntan sonra karar vermelisiniz. Aksi halde ileride pişman olabilirsiniz.

Böbrek Satmak İsteyenler Yanlış Yapıyorlar.

Genellikle maddi yönden durumu sıkışık ve artık aciliyet gösteren durumlarda ilk akla gelen sermaye neden se vücudumuz oluyor. Böbrekler vücutta iki tane olduğu için canlı verici olunabilmekte ve sonrasında da yaşamanıza kaldığınız gibi devam edileceği düşünülmekte. Yoksa yanlış mı düşünüyoruz.

Böbrekler iki tanedir. Bunun bir nedeni var, Ülkemizde en sık görülen rahatsızlıkların başında ürolojik rahatsızlıklar gelmektedir. Ufak tefek sorunlar bazen taşlar bile bir böbreğimizin hasara uğramasına yada işlevini yerine getiremez duruma gelmesine neden olabiliyor.

Editör olarak kendimden örnek vermem gerekir ise; 2008 yılında bu yana sol böbreğimde rahatsızlıklar baş gösterdi. Yıllardır sağlıklı olan böbreğim 10 yıl demeden yarı yarıya hasar aldı, sanırım bir 10 yıl daha götürmeyecek ve bir noktada böbrek alınacak. Ama bu beni endişelendirmiyor, Çünkü iki tane böbreğim var. Ama bunlardan birisi 2006 yılında satmış olsa idim şu an bu yaşta ölüm korkusu baş göstermiş son birkaç yılım kaldığını düşünmeye başlamıştım.

Bu örnekle anlatmak istediğim şu an bir rahatsızlığınız olmayabilir fakat  böbreğinizi verdikten sonra ileride bir sorun olma durumunda tek böbreğiniz olduğu için direk olarak yetmezlik ile yüz yüze kalacaksınız. Yani 30-40 yada 100 bin tl ömrünüzden azalacak 20-30 seneye değecek bir para değil.

İnsan sağlıklı iken bu durumları düşünmüyor, eğer çok sevdiğiniz yakın akrabanız oğlunuz yada anne babanız gibi yakın durumlar hariç hiçbir şekilde para karşılığı böbrek satmayı düşünmeyin. İlerde karşılaşabileceğiniz sorunları düşünün zaten bu durumda söz konusu amacınızdan (Böbrekregimi satmak istiyorum ne kadar eder, böbreğimi satmak istiyorum ne yapmalıyım gibi düşüncelerden) vazgeçeceksiniz. Böbrek ilanları aramaktan vazgeçin.

Alternatif Çareler Düşünün.

Böbrek satın alan kişilere ulaşmak konusunda çabalamaktansa alternatif yollardan para kazanmak, ek iş yapmak, kredi çekmek yada kredi kartı kullanmak gibi alternatif yollar düşünün. Bankalardaki kredi notunuz düşük bile olsa çok az miktarlarda kredileri alabilirsiniz. İnsan hayatı, para ile satın alınabilecek bir nesne değil malesef. Mesela kendimden örnek vereyim tekrardan, böbreklerimden sadece sağda sorun var ve çıkış kanalı dar, bu sebeple böbrek normalden büyük ve sürekli taş üretiyor. Yetmezlik gibi bir sorunum yok ama yine de bu sorunu çözebilecek doktor bulsam tüm servetimi ve  fazlasını ödemeye razıyım. İşte sağlık bu kadar değerli bir şey.

Böbreğinizi Verdikten sonra iş ilşten geçmiş olacak ve geri dönüşü olmayacak, Bunu da aklınızın bir köşesinde bulundurmanızda fayda var.

YORUMLAR
  1. ahmet dedi ki:

    merhaba

    maddi sıkıntılarım var acil böbreğimi satmak istiyorum kan grubum A (-)  negatif ihtiyaç sahipleri  mail yoluyla ulaşabilir

  2. berke dedi ki:

    MERHABA ben böbreğimi bağışlamak istiyorum acil 60,000bin teleye ihtiyacım var kan gurubum 0rh+  allah kimsenin başını eğdirmesin