Böbrek Kisti İçin Şifalı Bitkiler İle Tedavi Yöntemleri

28.01.2018
2.321

Böbrek Kisti

Böbrek kisti tedavisinde kullanılan şifalı bitkiler, karışımlar halinde veya kür şeklinde kullanılmaktadır. Hazırlanan kürler ve karışımlar zamanında ve düzenli kullanılması ile sonuçlar verebilir.

Böbrek Kisti İçin Doğal Çözümler

Böbreklerde bulunan iyi veya kötü huylu tümörler, kist oluşumuna neden olur. İyi huylu tümörlerin sebep olduğu kistler, içi sıvı dolu kistler olarak karşımıza çıkmaktadır. Kötü huylu tümörlerin sebep olduğu kistler ise bağ dokularda ve böbrekte kendisini göstermektedir.

Böbrek kistleri böbrek hastalıkların uzun sürmesi sonucu ortaya çıkar ve ilaçlar ile tedavi edilebilecek türlere sahiptirler. Böbreklerdeki kistlerin boyutu ilerleyen dönemlerde gittikçe büyüyeceği gibi büyümeden de kalabilirler. Kistin büyümesine veya büyümemesine neden olan durum kistin iyi ya da kötü huylu olmasıdır.

Böbrek kistlerine kötü huylu tümörlerin neden olması halinde doğal çözümlerden önce ilaçlı tedavi yöntemi veya cerrahi müdahale gerekir. Bunun yanında iyi huylu tümörlerin neden olduğu böbrek kistleri için bitkisel tedavi yöntemleri daha sık kullanılabilir. Böbrek kistleri, insan vücudunda bir takım belirtiler verir. Böbrekte ağrı, idrarda kan, böbreklerde enfeksiyon oluşması, ağrı, sızı gibi belirtiler, böbrek kistleri belirtileri arasında yer alır.

Böbrek Kistleri Tedavisinde Şifalı Bitkiler

Böbrek kistleri tedavisinde bitkisel tedavi yöntemleri için kullanılacak birçok şifalı bitki vardır. Salatalık çekirdeği, kavun, karpuz, fındık, badem, meyve vs. gibi gıdalarının doktor bilgisinde kullanılması gerekir.

Böbrek kistlerinde şifalı bitkilerin kullanımı hastalık süreci boyunca düzenli olmalıdır. Düzenlilik kapsamında ise hazırlanan şifalı bitkilerin belirli günlerde ve belirli saatlerde tüketilmesi gerekir. Bunun haricinde böbrek kistleri için bitkisel tedavi yönteminde kısa sürede sonuç beklemek yanlış olur. Bu yüzden bitkisel tedaviye başvurduğunuzda sabırlı ve kontrollü olmanız gerekir. Bu noktada aşağıdaki bitkisel tedavi yöntemlerini kullanabilirsiniz.

Mısır Püskülü: Mısırların daha henüz çiçek açtığı dönemde püsküller toplanmalıdır. Kistlerin küçülmesinde son derece faydalı olan mısır püskülleri, böbreklerin yapmalı gereken fonksiyonların daha sağlıklı olmasına yardımcı olur. Böbrek kisti olan hastalar, mısır püskülünü çay şeklinde günlük olarak tüketmelidirler.

Ebe Gümeci: Kendi kendine yetişme özelliği bulunan ebe gümecinin mor renkli çiçekleri bulunur. Ebe gümeci hem taze hem de kurutulmuş bir şekilde kullanılabilir. Bu çiçeklerden taze olanları sebze niyetine; kurumuş olanlar ise çay niyetine tüketilmelidir. Böbrek kistleri tedavisi hacrinde birçok rahatsızlığında bitkisel tedavi yöntemi olarak tercih edilen ebe gümeci, pişirilerek de tüketilebilir. Ancak çok pişmemesi gerekir.

Bayır Turpu: Halk arasında yaban turpu veya karaturp olarak bilinen bu turp da böbrek kistleri için bir bitkisel tedavi yöntemidir. C vitamini bakımından oldukça zengin olan bu turp, idrar yollarındaki iltihabın kurutulması için kullanılmaktadır. Bu turp, aynı zamanda böbrek kistleri içinde son derece etkilidir. Bayır turpunun tüketim şekli kişinin tercihindedir.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.