Böbrek Kistine İyi Gelen Şifalı Bitki Tedavileri Nelerdir ?

07.07.2018
2.180

Böbrek hastalığından meydana gelen kistler son derece sağlıksız ve ağrılı bir durumdur. Böbreğin iyi çalışmamasına hatta gerekli önemli işlevini engellemeye neden olur. Büyüyen kist böbreğin daha fazla hasta olmasına hatta böbrek kaybına kadar ilerler.Bu nedenle, belirtilerinde hemen bir uzman doktora başvurulmalı ve sizde yaşanan  olası belirtileri uzman hekime bildirerek gerekli tedavi işlemlerini yaptırmalısınız.  Bunu unutmayın ki her zaman bilinçli önlem ve erken tanı hayat kurtarır. Polikistik böbrek hastalığı geçmişte olan ve ailele genlerine dayanan kalıtsal bir hastalıktır. Ana,baba,çocuk kardeş ve ileri derece yakınlıklarında geçme olasılığı yüksektir. Ayrıca bu rahatsızlık sadece böbrekleri yormaz yüksek tansiyona ve hiper tansiyonun artmasına neden olur. Eğer kist 8 cm ye kadar ulaştıysa kist büyümüş demektir. Hiç bekletilmeden alınmalıdır. 5 cm’ye  kadar büyüyen kistinde hemen şırınga ile alınması gerekir. Kistlerin büyümesi ve böbrekte bekletilmesi diğer sağlıklı organlarında hasar kaybı görmesine neden olur.Modern tıpta kullanılan cihazlar sayesinde kist daha çabuk tedavi işleminden geçiyor ve hastalığın seyrini kısa bir döngü içinde düzeltebiliyor. Böyle böbrek hastası birinin zamanla eski sağlığına kazanması kısa bir sürede sağlanıyor.Böbrek kistine iyi gelen şifalı bitkilerin arasında en çok tercih edilen,soyulmuş kurusoğandır. Kurusoğan mucizesi ile kist küçülüyor neredeyse kaybolacak kıvama geliyor.

 

Kuru soğan yöntemi ile kist tedavisi şu şekilde uygulanmaktadır. Kuru soğanı 2 su bardağı ölçeğinde bir klorsuz suda kabuğu soyulmuş bir şekilde kaynatıyorsunuz. Kaynamaya geçtikten hemen sonra,ocağın altını kısık ateş moduna getirerek bir 5 dakika kadar daha ekleyip,kaynama işlemini sürdürüyorsunuz.Haşlanan soğanlardan emin olduktan hemen sonra, suyunu süzgeç yardımı ile süzmeniz gerekecek. Suyunu sakın ziyan etmeyin. Çünkü asıl şifa kaynatılmış soğan suyunda gizlidir. Her akşam yemeğinden yarım saat sonra bir bardak kadar kaynatılmış soğan suyunu en az 15 gün bu şekilde düzenli içerek kistin küçülmesine katkıda bulunabilirsiniz

.

Böbrek Kistini Küçülten Diğer Bitkiler ve Gıdalar

 

Sağlıklı beslenme böbrek hastalarına şarttır. Çünkü, normal hasta olmayan bir insan ile böbrek sorunu yaşayan bir insan aynı kefeye koyulamaz. Böbrek hastaları yaşamsal olarak büyük risk gurubunun içinde yerlerini alırlar. Böbrek kistini küçülten diğer bitkiler ve gıdalardan bazılarını ele alırsak,mısır püskülü,bayır turpu,ebegümeci,salatalık özü,salatalık çekirdeği,üzüm,kavun,mevsiminde taze karpuz,kiraz suyu,hoşaf suyu,tuzsuz sıvı çorbalar,kere tohumu ve badem böbrek kistleri için şifa bitkileri listesinde yerini almaktadır. Her gün bu saydıklarımızı tüketen bir böbrek hastası,kistin küçülmesi ve yok olması için bu gıdalardan almalıdır. Suyun eksikliği asla olmamalıdır. Suyu sevmiyorsanız bile taze sıkılmış meyve suları,kiraz sular ya da bekletilmiş yoğurt suyu böbreklerin çalışmasına ve kistlerin küçülmesine yardımcı olur.soğan suyunun bu kistlerde katkısı çok büyüktür. Limonata,zeytin yağlı maydanoz suyu,domates suyu böbrek sağlığını korur. Doktoru verdiği listeye uyan kişiler kısa zamanda böbrek hastalığını atlatacaklardır.Böbrek kistinin gitmesi için sağlıklı besinler ve iyi gelen gıdalar göz önünde bulundurulmalıdır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.