Böbrek Taşı İçin İlaç İsimleri, Urocit-K 10 Meq

12.11.2016
6.355

Böbrek Taşı İçin İlaç İsimleri Nelerdir.

32Böbrek Taşı olan hastalara ilaç tedavisi her durumda uygulanmaz. Uygulanacak ise doktor raporu ve reçete ile temin edilebilir. Sadece recete bile bu ilaçları temin etmenize yeterli değildir. Ayrıca doktorunuzdan alacağınız ilaç kullanım raporu gerekir. O yüzden eğer raporunuz yok ise aşağıdaki ilaçları tüketmeniz zararlı olabilir. Zaten temin etmeniz imkansızdır.

Böbrek taşı hastalarına verilen ilaçlar;

  • Ürocit-K 10 Meq Kontrollü Salım Tablet
  • Antibiyotik İlaçları İle Tedavi
  • Rowatinex Böbrek Taşı İlacı

olarak 3 başlıkta inceleyebiliriz. İlk önce en çok kullanılan böbrek taşı ilacı olan ürocit-k İle başlayalım.


Ürocit-K Böbrek Taşı İlacı Nedir, Ne İşe Yarar

Böbrek taşı olan hastalarda en çok kullanılan ilaç türüdür. İçerdiği potasyum ve sisrat maddesi ile böbrek içerisinde kalsiyum ve ürik asit taşlarının kristalleşmesini ve yeni taş oluşumunu önlemede kullanılır. Genelde günlük 1 X 1 yada 2 X 2 şeklinde tüketilebilir. Bu tüketim şekli doktorunuzun ilaç raporunuzda belirlediği doz şeklinde olmalıdır. Söz konusu ilaç sadece raporu olan hastalara verilen bir ilaçtır ve reçete ile satılır. Amerikadan ithal olan ilaç fiyatı yönünden oldukça pahalı bir ilaçtır. Mevcut böbrek taşları üzerinde daha az etkisi olsa da yeni taş oluşumu konusunda engelleyici bir etkiye sahiptir denilebilir.

Genelde sık sık böbrek taşı oluşan ve bu durumun tekrarladığı hastalarda taşlar ameliyat yada taş kırma gibi tedavilerle temizlendikten sonra yeniden oluşmaması için verilir. Yada taşı olan hastalar takipte tutuluyor ise taşların büyümemesi veya yeni taş oluşmaması için de kullanılır.

Antibiyotik İle böbrek Taşı İlaç Tedavisi

Özellikle sistit gibi enfeksiyon taşları ile mücadelede kullanılır. Enfeksiyona bağlı taş oluşumunu engellemek ve var olan mevcut taşların düşürümü sırasında doktorunuz tarafından reçete ile verilebilir. Fakat pek fazla örneği yoktur. Tüm taş çeşitlerinde %2-5 lik kısmında kullanılır.

Rowatinex Böbrek Taşı İlacı Nedir, Nasıl Kullanılır.

121Bu yeni alternatif olarak geliştirilen ilaçlar arasında gösterilebilir. Reçete ile satışı şu anlık yoktur.Türkiye’de de pek yaygın değildir. Forum yada sözlüklerde sıkça dillendirilmesine rağmen kullanan kişilerin deneyimleri hakkında pek bilgi sahibi olmadığımız bir ilaçtır. Olası sonuçları ve yan etkileri tartışılır. doktor onayı olmadan tükütildiği için sitemiz olarak karşı olduğumuz bir üründür. Doktorunuza danışarak onun öneri ve tavsiyesi ile hareket etmek daha doğru olacaktır. Pek fazla kullanılmadığı için Rowatinex Nerede Satılır ve Rowatinex Nerede bulunur pek bilgimiz yok. Dikkatli olmanız ve onay almadan kullanmanız önerilmez.

Bize Sorun!

3Böbrek taşı, tak kırma, ameliyatlar ve genel böbrekler ile ilgili olan tüm sorularınızı cevaplıyoruz. Soru sormak için soru sor sayfamızı kullanabilirsiniz. Sorularınız aynı gün içinde editörlerimiz tarafından cevaplanmaktadır.

Ayrıca bu konu ( Böbrek Taşı İçin İlaç İsimleri) ile ilgili olarak soru yorum yada eklemek istedikleriniz var ise aşağıdaki yorum kısmını kullanarak bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Soru ve yorumlar bizim için değerlidir.

YORUMLAR
  1. Yunus dedi ki:

    Merhaba benim sağ böbreğimde 12mm taş var bu bende ara ara tekrarlanan bir durum yani kurtuluyorum vücut tekrar üretiyor aynı hastalık tan birisi daha var doktor ona UROCIT-K vermiş bana tavsiye etti kullanabilirmiyim bilgilendimeniz için teşekkür ederim