Böbreklere İyi Gelen Taşlar Nelerdir?

28.02.2018
3.830

Böbreklere iyi gelen şifalı sular ve taşların neler olduğu birçok kişinin merak ettiği konulardan biridir. Tıp dünyasında yaşanan gelişmelerin yanı sıra alternatif tedavi yöntemleri de her geçen gün artmaktadır. Doğal yollarla sağlığın korunması mümkündür. Ancak tam anlamıyla hastalıkların tedavi edilebilmesi için yetersizdir. Bu nedenle karşılaştığınız bir sağlık probleminde mutlaka bir hekime başvurmanız tavsiye edilmektedir. Hekim kontrolünde alternatif yöntemlerle tedavinizi destekleyebilir ve kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Böbrek sağlığını korumak için bazı doğal taşların etkili olduğu düşünülse de bilimsel olarak bu taşların etkileri kanıtlanamamıştır. Tedavi için kullanılan taşların etkileri sadece gözlemlerden ve kullananların yorumlarından ibarettir.

Hangi Taşlar Böbreklere İyi Gelir?

Böbrek sağlığını korumak kaliteli bir yaşam için elzemdir. Bu nedenle böbrek hastalıklarıyla karşılaşıldığı andan itibaren doktor kontrolünden geçmek büyük önem taşımaktadır. Kendinizi iyi hissetmek ve daha hastalıklarla karşılaşmadan sağlığınızı korumak için doğal bazı yöntemler uygulayabilirsiniz. Örneğin doğal taşlar ve şifalı sular böbrek sağlığını koruyan bazı alternatif yöntemlerdir. Ancak bu yöntemlerin henüz bilimsel bir geçerliliği yoktur. Böbreklere iyi gelen taşlardan bazıları ise;

  • Akuamarin Taşı
  • Zümrüt
  • Safir ve
  • Yeşim Taşı

Böbreklere iyi geldiği düşünülen başlıca doğal taşlardır. Bu taşları kullanmadan önce taşların özelliklerinin bilinmesi ve yüzde yüz doğal olup olmadıklarının öğrenilmesi gerekmektedir.

Akuamarin Taşının Böbrek İçin Faydaları Nelerdir?

Akuamarin (Aquamarine) taşı dünya üzerinde en çok tercih edilen doğal taşlardan biridir. Yüzyıllardır hem aksesuar amaçlı hem de sağlık için kullanılmaktadır. Böbreğe iyi gelen vitaminler ve mineralleri içinde barındıran bu taş sağlık açısından daha birçok fayda sağlamaktadır. Akuamarin taşının böbreğe sağladığı faydalar;

  • Böbrek bezlerini güçlendirir
  • Şişlikler, bezeler vb. sorunları giderir
  • Karaciğer ve tiroidler için de faydalıdır

Akuamarin taşı böbrek için çeşitli faydalar sağladığı gibi aynı zamanda ruhsal ve bedensel rahatlığı da desteklemektedir. Bu taşları tedavi amacıyla değil tedaviyi destekleme amacıyla kullanmanız gerekmektedir. Bu amaçla kullanılırsa birçok fayda sağlayabilir.

 

Şifalı Taşların Özellikleri ve Böbreklere Faydaları Nelerdir?

Doğal ve uzun süre kendini muhafaza etmiş bazı taşlar kullanıldığında insanlarda çeşitli olumlu etkilere sebep olmaktadır. Günümüzde alternatif tıbbın gelişmesi ve doğal ürünlerle tedaviye yönelimin artması bu taşların önemini de arttırmaktadır. Böbreklere iyi gelen şifalı taşlar aynı zamanda birçok başka hastalık içinde fayda sağlamaktadır. Böbrekler için şifa kaynağı taşlar ve özellikleri ise;

  • Yeşim Taşı: Ağrıları dindirir ve böbrekleri çalıştırarak toksinleri atmaya yardımcı olur.
  • Zümrüt: Bağışıklık sistemini güçlendirir ve böbrekleri korur.
  • Safir: Salgı bezlerini düzenler, böbrekleri güçlendirir.

Böbrek sağlığına iyi gelen bu şifalı taşlar aynı zamanda karaciğer ve kalp sağlığı için faydalıdır. Bunun yanı sıra daha birçok şifalı taş kullanarak çeşitli rahatsızlıklara yakalanma riskinizi azaltabilirsiniz. Ancak unutulmamalıdır ki bu taşlar tek başına asla tedavi amaçlı kullanılmamalıdır.

Böbrek Sağlığını Korumak İçin Alternatif Yöntemler

Böbrek sağlığını korumak için şifalı taşların kullanılmasının yanı sıra doğal başka yöntemlerde uygulanmaktadır. Alternatif tıp kapsamında yer alan bu yöntemleri uygulamadan önce doktor tavsiyesi almak sağlığınız için oldukça önemlidir. Böbreklere iyi gelen şifalı taşlarla birlikte bitkisel tedavilerde uygulayabilirsiniz. Böbreğe iyi gelen bitki çayları alternatif tedavi yöntemlerinde en bilinen ve en çok tercih edilenleri arasında yer almaktadır. Bu doğal bitkisel çayları tüketerek böbreklerin düzgün çalışmasına katkıda bulunabilirsiniz. Aynı zamanda bu yöntemler uygulanırken böbreklere iyi gelen bazı şifalı taşları kullanmakta süreci hızlandırabilir. Önemli bir böbrek ya da sağlık sorunu yaşamadan önce bu yöntemlerin uygulanması olası böbrek rahatsızlıklarının önüne geçecektir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.