Böbrekte Protein Kaçağı Hakkındaki Tüm Sorular

17.01.2017
1.692

Sitemiz editörlerine “idrarda protein kaçağı” konusunda en sık gelen soruları konumuzda listeledik. Bu sayfada Böbrekte Protein Kaçağı Hakkındaki Tüm Sorular bulunmaktadır. Eğer aradığınız içeriği yada cevabı bulamaz iseniz konunun en alt kısmındaki yorum alanına aklınıza takılan tüm soruları yazabilirsiniz. Editörlerimiz günlük olarak sorulan soruları cevaplamaktadır.

Böbrekte Protein Kaçağı Hakkındaki Tüm Sorular

 • Böbrekte protein kaçağı nelere yol açar
 • Böbrekte protein kaçağı zararları
 • Böbrekte protein kaçağı ağrı yapar mı
 • Böbrekte Protein Kaçağı Nedenleri
 • Böbrekte Protein Kaçağı Belirtileri ve Tedavisi
 • Hamilelerde Protein Kaçağı

Böbrekte Protein Kaçağı Nelere Yol Açar

İdrarda Protein Kaçağı Nelere yol açar sorusuna cevabımız kaynağı ile alakalı olarak değişecektir. Örnek olarak böbrek fonksiyon bozuklukları yada polikistik böbrek hastalığı yada kanser gibi durumlardan kaynaklı ise sorunun tedavi edilmemesi böbrek kaybı, böbrek yetmezliği ve hatta ölümle bile sonuçlanabilmektedir. Aynı durum diyabet ve yüksek tansiyon için de geçerlidir. Sonucu böbrek kaybı olabilir. Mutlaka kalıcı protein kaçağı sorunu var ise tedaviyi ciddiyetle devam ettirmeniz gerekmektedir.

Böbrekte Protein Kaçağı Zararları

Zararları arasında gösterilebilecek durumlar, ani ve büyük oranda kilo kayıpları, yorgunluk halsizlik, ileri dönemlerde bilinç bulanıklığı gibi yan etkileri görülebilmektedir. İdrarda protein kaçağı zararları arasında göz kararması ve baş dönmesi de görülmektedir. Ayrıca ender olarak göğüs ağrısı ve nefes darlığı da gelişebilmektedir. Vücudun fazla su tutması (Ödem) ve çeşitli bölgelerde ağrıya neden olma gibi sorunlar görülebilir. Böbrekte Protein Kaçağı Hakkındaki Tüm Sorular arasında en sık sorulan sorulardan birisidir.

Böbrekte Protein Kaçağı Ağrı Yapar mı

Vücudun çeşitli bölgelerinde ödem ve halsizlik bağlantısı da olan bazı ağrılara neden olabilmektedir. Fakat İdrarda Protein Kaçağı Ağrı yapar mı ile kastedilen genellikle böbrek ağrıları olmaktadır. Sadece kaçak ağrı yapmaz fakat altta yatan ana neden sağlık sorunundan ötürü yan ve bel ağrısı ile böbrek ağrıları görülebilmektedir. Bazı durumlarda ise karın ve kasık ağrılarına da rastlanabilmektedir. Genellikle ağrı durumları düşük olasılıkla ve nadir gelişen şikayetlerden kaynaklana bilmekte. Bu sebeple bir ağrınız var ise protein kaçağına bağlamak yanlış olabilir. Ağrının nedeni ayrıca araştırılmalıdır.

Kaçak Nedenleri

Bu konuya çok uzun açıklama yapmamız gerektiği için ayrı bir sayfada cevapladık. Bu konular İdrarda Protein Çıkmasının Nedenleri ile Böbrekte protein kaçağı neden olur konularımıza göz atarak aradığınız cevapları bulabilirsiniz. Böbrekte Protein Kaçağı Hakkındaki Tüm Sorular Bu sayfada da bulunur.

Kaçak Belirti ve Tedavi Yöntemi

Bu konu altta yatan kaçak olmasına neden olan soruna göre farklılıklar gösterebileceği için her farklı soruna özel belirti ve tedavi farklı olacaktır. Her olasılığı ayrı ayrı ele aldığımız İdrarda protein kaçağı belirtileri konumuzdan tüm olasılıklara ait ayrıntılı bilgilere ve Böbrekte Protein Kaçağı Hakkındaki Tüm Sorulara ulaşabilirsiniz.

Gebelikte Neden Olur

Bu sorunun kadınlarda ve erkeklerde görülme oranları birbirinden farklıdır. Kadınlarda ise en sık görülme dönemi gebelik dönemleridir. Bunun çeşitli nedenleri vardır. Bu nedenler ve çözümleri ile alakalı olarak verdiğimiz cevabın çok kısa olmaması nedeni ile daha ayrıntılı bir şekilde gebelikte idrarda protein kaçağı konumuzda inceledik. Bu konudan tüm sorulara ve cevaplarına ulaşabilirsiniz.

Burada Bulamadınız Mı? 

Aradığınız soruya ait cevapları bulmak için sayfamızı ve protein kaçağı kategorimizi kontrol edebilirsiniz. Sitemizden ve yazımızdan edinemediğiniz ve aklınıza takılan tüm sorular için bizimle iletişime geçin. Soru sormak için aşağıdaki yorum kısmına sorularınızı yazarak bizlere gönderiniz. Editörlerimiz günlük olarak sorulara yanıt vermektedir.

 

YORUMLAR
 1. RAMAZAN dedi ki:

  HAYIRLI RAMAZANLAR ÖNCELİKLE. ADIM RAMAZAN YAKLASIK 10 AY ÖNCE KRONIK BÖBREK RAHATSIZLIGI PROTEIN KACAGININ 10.000 MG OLUNCA OGRENDIK BIOPSI YAPILDI. HAPLARLA SARILEN 50 VE PRODNOL 32 MG ILE BASLADIK TEDAVIYE. SUDA 700MG CIVARINA DÜŞTÜ BU HASTLADIKHAKKINDA ACIKCASI BILGI ALMAK ISTEDIM FUTBOL OYNUYORUM UNİVERSİTE BÖLÜMÜMDE BESYO ( BEDEN EĞİTİMİ) DOKTORUM SAGLIGIN ACIISINDA İYİ OLMAYACANI SÖLEDI BIRAKMAMI SÖLEDI SIZDECEDE ÖYLEMİ YŞANTIMI NE YÖNDE ETILER CIDDI BI HASTALIKMI LUTFEN CVP VERİN COK SEVİNECEĞİM .. SAYGILARIMLA

 2. Emine Aksekili dedi ki:

  Böbrekte sürekli protein kaçağı olan bir hastada birde idrar yolu enfeksiyonunun olması hastayı nasıl etkiler ,hastalığı nasıl etkilenir ?

 3. Cemil usta dedi ki:

  Öncelikle teşekkür ederim ben böbrek arımdan dolayı hastaneye geldim ama idraımda protein kaybı var dediler şu anda hastanede yatmaktayım ve ultrason ve tomografi de akciğerimde intihap olduğu için akciğer tedavim sürüyor ve kan değerlerim normale yanaştı üç gün öncede idrar verdim bir günlük biriktirip bugün akciğerimle ilgilenen doktor geldi ve tekrar bir günlük idrar biriktirmemi söyledi acaba akciğerindeki enflasyon böbreğimde protein geçi kaybına yol açarmı biyopsi gerek varmı

 4. Cemil usta dedi ki:

  Cevap gelmedi

 5. Aysun eroglu dedi ki:

  Kızım 17 yaşında idrar yanması ile dr gitik böbrekte ure cıktı 24 saatlik idrar testinde protein kaçağı çıktı 869 cıktı enfexiyondan kaynaklı olabilirmi yada nasıl biryol takip edelim tsekurler

 6. mehmet dedi ki:

  hocam protein kaçağı karın bölgesinde çatlağa sebep olabilirmi neden