ESWL Böbrek Taşı Kırma Fiyatları Ne Kadar?

05.03.2022
3.884

Böbrek taşınız için doktorunuz taş kırma yani ESWL istedi ise size öncelikle bir rapor çıkartılması gerekmektir. Bu rapor 4’lü heyet raporu şeklinde olur. Seans sayısı da raporda belirtilmek şartı “Örneğin : Hasta İçin 3 Seans ESWL Uygundur” size bir heyet raporu verilir. Bu rapor olmadan ESWL Böbrek Taşı Kırma Fiyatları Ne Kadarhiçbir sağlık kuruluşunda taş kırdırmanız mümkün değildir. İlk uyarımız kendi taşınızı doktor onayı olmadan özel hastanelerde kırdırmaya çalışmayın. Riskleri ve komplikasyonları hakkında daha fazla bilgi edinin sitemizde hepsi mevcuttur. Konumuza dönecek olursak ;

Her özel hastanenin taş kırma ücretleri birbirinden farklıdır. Fakat Herhangi bir sağlık güvenceniz var ise belirli bir kısmını anlaşmalı hastanelerde SGK tarafından ödenebilir. Bu yüzden hastanenin anlaşma durumu yada ismi olmadan burada fiyat belirtmem imkansız. Ama kaba taslak belirtmem gerekir ise

ESWL Taş kırma Seans Ücreti : Size Düşen Kısmı 800 TL Gibi bir rakam olabiliyor. Dediğimiz gibi hastaneden hastaneye fiyatlar değişebiliyor. Sağlık taş kırma forum sayfalarında yanıltıcı birçok bilgi mevcut fakat güncel durum budur.

ESWL Taş Kırma Tedavisi Kamu Hastanelerinde Ücretsiz

ESWL Böbrek Taşı Kırma ücretiBüyük illerde (Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Eskişehir, Adana) hemen hemen her hastanenin kendi taş kırma ünitesi mevcuttur. Artık gelişen sağlık imkanları sebebi ile küçük ve az gelişmiş illerimizdeki hastanelerin kendi ESWL klinikleri mevcut. Bu kliniklerde ESWL böbrek taşı kırma seans fiyatları  %100 oranında devlet tarafından ödenmektedir.

Özel kurumlarda bu hizmeti görmenin çoğu insan için fazlaca maddi yükü yok gibi görünüyor. 300-400 tl sağlık için sorun teşkil etmez sonuçta, Fakat bu taş kırma işlemi seanslardan oluştuğu için ay içerisinde birden fazla kes ESWL tedavisi görebiliyorsunuz. Bu da o ay içinde ödediğiniz ücreti arttırıyor. Şahsen benim kendi böbrek taşım için 9 seans tedavi gördüm. (tecrübelerimi aşağıda yazdım) Bu durum 9 kez 400 tl vermemi gerektirirdi. Bu hesaba göre 3600 tl lik bir kaynak ayırmam gerekecekti. Tek seans olarak değil seansların uzayabileceğini de hesaba katın.

Kendi Tecrübem: Şimdiye kadar 9 seans ESWL Tedavisi gördüm. Tüm bu tedavilerimi Ankara’da Bir araştırma hastanesinin taş kırma servisinde gördüm. Çok memnun kaldım diyebilirim. Teknisyenlerin ilgi ve alakaları, Sizin acı hissinize duyarlılıkları özel hastaneleri aratmıyor. En ufak bir acı durumunuzda makineyi kapatıp durumunuzu soruyorlar. Sizin onay vermeniz halinde tekrar başlıyorlar. Önceki dönemlerdeki kasap doktor ve teknisyenler dönemi artık kapandı diyebilirim.

Bize Sorun!

3Taş kırma, Böbrek taşı ve genel böbrek konuları ile ilgili olarak tüm sorularınızı cevaplıyoruz. Bizlere soru sormak için soru sor sayfamızı kullanabilirsiniz. Sorularınızı aynı gün içinde cevaplıyoruz.

Ayrıca konu ile ilgili olarak eklemek istedikleriniz yada bu konuya özel sorunuz var ise aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz. Soru ve yorumlar bizler için değerlidir.

YORUMLAR
 1. Oğuz Turan dedi ki:

  Bilgi için teşekkürler. Ankara’da bahsettiğiniz araştırma hastanesinin adının paylaşabilir misiniz? Ankara’dayım ve uygun bir taş kırma servisi arıyorum.

 2. Muslum Kurt dedi ki:

  Merhabalar benim sag ust pol ve sol ust polda 5 mmlik tasim var eswl yontemi ile bu taslari kirdirabilir miyim? 1 yildan beri dusurmek icin ugrasiyorum ama maalesef dusmuyor sizce uygun olur mu bu yontem?

 3. Şehmus Bayhan dedi ki:

  Böbreğimde ki 18 mm taş üretere düşmüş üreterı tıkanmış böbrek genişlemiş bu durumda ESWL yapılabilirmi. Belden aşağı uyusturularak unutmadan endoskopi ameliyatı yapıliyormu

 4. Hatice YILDIZ dedi ki:

  Ankarada böbrek taşı kırma cihazı Özel Ankara Cerrahi Tıp Merkezinde var. SGK anlaşması var tavsiye ederim.

  1. Adem dedi ki:

   Nerde bu özel ankara cerrahi tib merkezleri ücret aliyolarmi benim ssk var