Gilaburu Böbrek Taşı, Nedir ve Faydaları Nelerdir?

20.02.2018
684

Gilaburu Böbrek Taşı

Böbrek taşlarının her cinsi, suda çözünemeyen kalsiyum tuzlarıdır. Bu taşları yerinde eritemeyecek herhangi bir ilaç olmadığından dolayı genellikle lazer ve ses dalgaları gibi yöntemlerde böbrek taşları kırılır veya cerrahi müdahaleler ile böbrek taşı çıkarılmaya çalışılmaktadır. Bu yöntemlerden her biri hastanın tedavi edilmesinde başarılı sonuçlar verse de hasta süreç içinde ağrılar, sancılar yaşayabilir. Bunun yanında hastada kalıcı yan etkiler de görülebilir.

Gilaburu Böbrek Taşını Nasıl Parçalar?

Gilâburu bitkisi, de tıpkı lazer vs. gibi yöntemleri ile böbrek taşını parçalar. Ancak bu parçalama lazerde olduğu gibi fiziksel olarak değil tamamen kimyasal olarak yapılmaktadır. Taşın kimyasal çözümleme sonucunda ufalanması ile birlikte böbrek taşları, idrar yolu ile vücuttan atılmaktadır. Böbrek taşları Gilaburu bitkisi sayesinde vücuttan atılırken, hasta herhangi bir sancı da yaşayamayacaktır.

Gilaburu bitkisi vermiş olduğu etki ile taşın oluşum sürecini tersine çevirir. Taşı tamamen eriten bu bitki, taşın kimyasal bir madde halinde vücuttan atılmasını sağlamaktadır. Öyle ki, Gilaburu bitkisi 1 hafta gibi kısa bir sürede 6-8 mm böbrek taşını eritebilecek bir potansiyele sahiptir. Böbrek taşının 8 mm daha büyük olduğu durumlarda ise ayrı bir kür denenmesinde yarar vardır. Gilaburu, aynı zamanda böbrek kistlerine ve böbrek tembelliğine de iyi gelen şifalı bir bitkidir.

Gilaburu Hazırlanışı Ve Kullanılışı

Suyun içinden alınmış olan Gilaburu bitkisi bir süzgeçten geçirildikten sonra ezilir. Meyveden çıkan su kadar üzerine normal su eklenir ve 24 saat içerisinde hasta tarafından tüketilir. Ekşi bir tadı ola Gilaburu bitkisinden etkili bir sonuç almak için hazırlanış şekli ile içilmesinde fayda var. Ancak hastanın içemeyeceği derecede bir ekşilik olursa, mümkün olan en az miktarda şeker katılabilinir.

Gilaburu bitkisi ile iyileşmek isteyenlerin dikkat etmeleri gereken bazı noktalar vardır. Kişi Gilaburu bitkisinden hazırlamış olduğu karışımı 24 saat içinde tüketmesi gerekir. Bunun haricinde hazırlanmış olan sıvının aç karnına içilmesi gerekmektedir. Gilaburu meyvesi ve suyu kesinlikle ısıdan ve güneş ışınlarından uzak tutulmalıdır. Serin bir yerde saklanması gereken Gilaburu karışımının kullanımı zamana yayılmalı ve olabildiğince sık tüketilmelidir. Bu noktada günde en az 1 kg. Gilaburu meyvesinin ezilerek suyu çıkarılmalı, hazırlanış biçimindeki gibi hazırlanılmalı ve tüketilmelidir.

Gilaburu bitkisinin bugüne kadar ne ufak bir yan etkisi görülmemiştir. Ancak Gilaburu bitkisi bir ilaç değildir. Buna istinaden Gilaburu bitkisinin suyunun birçok hastalığa iyi geldiğini belirten uzmanlar, Gilaburu suyu içerisinde asitlerin anti-kanserojen ve antioksidan özellikli olduğunu belirtmişlerdir.

Antioksidan özelliği sayesinde birçok hastalığın önlenmesine ve tedavisinde etkili olan bu şifalı bitki, kanser önleyici, kolesterolü düşürücü ve C vitamini bakımından yararlı bir etkiye sahiptir. Gilaburu yapısı gereği asitli olduğu için mide ve bağırsak ülseri olan kişilerde kullanılması uygun değildir.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.