İbrahim Saraçoğlu Böbrek Taşı Düşürme Kürü

30.11.2018
1.467

Böbrek taşı belirtileri, böbrek taşı oluşmuş bireylerde oldukça sancılı ve dayanılmaz ağrılara sebep olan bir rahatsızlıktır. Böbrek taşları genel olarak genç yetişkin ve orta yaşın üzerinde bireylerde sıklıkla görülür. Özellikle 21 ve 40 yaş gruplarına mensup erkek bireylerde görülme olasılığı kadınlarda görülme olasılığından kat ve kat daha fazladır. Böbrek taşları oluştuğu andan itibaren bireylerde oldukça büyük belirtiler gösteren sancılı süreçler sonucunda düşürülebilir. Böbreklerde bulunan küçük boyutlardaki börek taşları ya da böbrek kumları kendiliğinden düşebildiği gibi 6 mm’den büyük taşlar bir uzman doktor gözetiminde düşürülmelidir. Böbreğin ulaşılamayan bölümlerinden herhangi birinde kum oluşması böbrek taşının düşürülmesini de bir hayli zorlaştıran en büyük nedendir. Genellikle yükseltisi fazla ve sıcaklık oranı yüksek bölgelerde belirli mevsimlerde böbrek taşlarının oluşma riskleri artmaktadır.

Böbrek Taşının Nedenleri:

Böbrek taşları özellikle masa başında saatler harcayarak geçimini sağlayan bireylerde hareketsizlik neticesinde oluşmaktadır. Bunun yan sıra beslenme alışkanlığı, uyku düzeni, genetik yatkınlık, normalden fazla sıcağa maruz kalmak böbreklerde taş, kum vb. rahatsızlıkların oluşmasını tetikler. Böbrek taşı düşme belirtiler ise şunlardır;

  • Küçük boyutlarda böbrek içerisine yerleşen taşlar genel itibariyle belirti vermezler
  • Böbreklerde uzun süreli şiddetli ağrılar (yaklaşık 35 – 50 dakika)
  • Sürekli yaşanan üşüme hissiyle beraber soğuk terlemeler, bulantı ve kusma
  • İdrar yapımında zorluklar
  • İdrarda belirlenemeyen maddeler ve kanın görülmesi

Sıklıkla böbrek taşı düşüren bireylerde görülen belirtiler bu şekildedir. Böbrek taşı nasıl düşer? Derseniz, böbrek taşının düşmesi için birçok doğal tedavi yönteminin yanında klinik tedavilerde mevcuttur. Böbrek taşları ve böbrek ile mesane arasında biriken kumların tedavisinde uygulanan doğal yöntemlerden bazıları kullananlar tarafından önerilmektedir.

Böbrek Taşı Çözümü:

Böbrek taşından korunmak ve böbrek taşlarını düşürmekte faydalı doğal yöntemlerden bahsetmeden önce İbrahim Saraçoğlu’nun böbrek taşı düşürme küründen bahsetmek yerinde olacaktır. Birçok hastalığa faydalı doğal ve bitkisel çözümlerle İbrahim Saraçoğlu böbrek taşırma kürü sayesinde rahat bir nefes alabileceksiniz. İşte Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun kürleri;

  • Avokado Kürü: Böbrekte oluşan taşların düşürülmesinde tıbbi birçok yöntem vardır; ultrasonla ya da ameliyatla böbrek taşı düşürme en başta gelen tıbbi yöntemlerdir. Bu kür sayesinde orta ve küçük ölçekte taşların düşmesine yardımcı olabilirisiniz. 5 – 6 adet avokado yaprağının 15 dakika kadar oldukça kısık ateşte suda kaynatın, kaynadıktan sonra az bir süre demlendikten sonra gönül rahatlığıyla içebilirsiniz. Günde bir defa tüketilmesi tavsiye edilir.

Kırkkilit Bitkisi: Daha büyük ve yerleşik taşların düşürülmesinde çam yaprağı benzeri kırkkilit bitkisini, her ay günde bir defa olmak üzere tüketebilirsiniz. Bir hafta sabah bir hafta akşam tüketilmelidir. Bir tutam kırkkilit bitkisini 5 dakika suda kısık ateşte kaynatarak içebilirsiniz. Bu kürler sayesinde böbrek taşlarından büyük ölçüde kurtulursunuz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.