Şifalı Bitkiler Böbrek Taşı İçin Gerçekten Faydalı mı?

04.11.2016
659
Şifalı Bitkiler Böbrek Taşı İçin Gerçekten Faydalı mı?

Şifalı Bitkiler Böbrek Taşı İçin Gerçekten Faydalı mı?

0Böbrek taşı için şifali bitkiler olduğu, hatta kullanmaya başladığınız anda taşlardan kurtulduğunuz gibi birçok efsane var. Peki bu efsaneler ne kadar gerçek. Doğrulup payı var mı yoksa tamamen hayal ürünümü. Bu yazıyı okumadan bitkisel tedaviye başlamayın.

2008 yılından bu yana böbrek taşım var ve sayısız yönem denedim. Ama hiçbiri işe yaramadı, bitkisel yöntemler için servet harcadığım da doğrudur. Giden parama değil o iğrenç bitkileri yerken yada içerken çektiğim eziyete acıyorum. Aşağıda şifali bitkiler böbrek taşı eritir mi gibi sorularınıza cevap bulacaksınız.

Bu güne kadar şifali diye bilinen ve denediğim tüm yöntemleri aşağıda sırası ile veriyorum. Siz de bu yöntemlerden birisi nedemeye karar verirseniz önce benim aldığım sonuçları görün. Paranız boşa gitmesin.

“Sözde” Böbrek Taşına iyi Gelen Bitkiler Hangileridir


1 – ) Gilaburu Bitkisi İle Tedavi

gŞifalı Bitkiler böbrek taşı düşürür mü diye araştıranların karşısına ilk çıkan ürün şüphesiz gilaburu bitkisinin meyvesidir. Bu ürünü ilk defa duyduğumda ümitlenerek aktar’cıya gittim. Satıcı adam Yüzde yüz diye garanti verdi. Fiyatı umrumda değildi. Sağlık için çoğunuzunda düşüncesi budur. İşte bu yüzden beş para etmez bitkileri servet fiyatına satıyorlar. Her neyse konumuza döneyim. Adam 5 litrelik bidonlar halinde 10 bidon içmemi önerdi. 2 Günde 1 bidonu içeceksin toplam 20 gün sürecek sonunda gidip ultrason çektirebilirsinin demişti. Ama hala şifali bitkiler böbrek taşı için gerçekten işe yarıyor mu diye düşünüyordum ama içmekten ne zarar gelir düşüncesi ile aldım. Bidon başı 15 Tl’den 75Tl ödedim.

Sonucu : 20 günlük eziyetin ardından (Gerçekten çok iğrenç bir tadı var) hastaneden ultrason randevusu aldım. Çıkan sonuç rezaletti 1,7 Cm olan taşım 2,2 Cm’ye kadar büyümüştü. Bırakın düşürmeyi aynı halde kalsa içim yanmayacak. Doktorumla konuştuğumda ise sadece güldü, boşa eziyete gerek yok doktorunuza danışın. Onay vermeyeceğine eminim.

2 – ) Şifalı Böbrek Taşı Düşüren Sular Doğru mu?

34Birisi ile muhabbet ederken böbrek taşınızdan söz açıldıgında hemen köylerinde bir su olduğundan bahseder ve sizin için oradan su getirmeyi teklif eder. Artık bu muhabbetlerden sıkılırsınız ve sonunda getir içeyim dersiniz. Yada daha kötüsü yüzlerce km yok gidersiniz 2 bidon su soldurmak için. Bu sular gerçekten taş düşürür mü ?

Cevabı hayır! Bunlar efsanedir. Böbreklere su direk olarak temas etmez. içtiğiniz su önce bagırsaklar tarafından emilerek kana karıştırılır daha sonra da o kanı böbrek süzer. Yani suyun saf hali hiçbir zaman böbreğe ulaşmaz.

Ama öyle insanlar vardır ki ben içtim 1 hafta sonra taş kayboldu felan derler. Birebir kanıt var gibi durur. Bu durumun açıklaması şöyledir. O kişide muhtemelen 0,3 cm gibi küçük boyutta zaten kendiliğinden düşecek ir taş mevcuttur. Bu şifalı suyu içtikten sonra taş düşer, ama keramet suda değildir. O sudan değil de çeşmeden de su içse zaten o taş düşecektir. Ama insanlar böyledir. Direk olarak kerameti suya bağlar. Boşa onca km yol gitmeyin. İşe yaramaz. Tecrübe ile sabit kesinlikle faydası olmuyor.

3 – ) Yoğurt Suyu

İçlerinde en saçma olan yoğurt suyunun taş erittiğidir. Öncelikle bir taşın erimesi çok zordur. Hatta imkansızdır. Taş ya kırılır düşer, yada tüm olarak düşer. Böbreğin içinde taş kendi kendine eriyip gitmez. Bunlar hurafedir. Şifali bitkiler böbrek taşı eritmez. Heleki yoğurt suyu özellikle kalsiyum taşları için zararlıdır. Taşınızı düşürmek yerine daha da büyütebilirsiniz. Kesinlikle denemeyin. Zaten tadı iğrençtir.

Peki Böbrek Taşı Düşüren Bitkiler HiçMi Yok

8Tabiki var, Ama öyle aktarcıdan almanızı gerektirecek otlar değil. Her evde bulunan şeyler. Su ve Limon Tüm doktorlar tarafından hemfikir olunan gıdalar. Ama bu gıdalar taş eritmez. Düşmesine yardım eder, ve yeniden oluşmasını engeller. Hiçbir şey taş eritmez.

Bol su tüketimi böbrekler tarafından süzülen idrarın kıvamlı olmasını engeller,PH+ değerini yükseltir ve içinde mineral tuzlarının birbirine tutunmasını engeller. Suyun etkisini daha da arttırmak isteyenler için ikinci mucize limondur. Suya limon ekleyerek Suyun söz konusu özelliğini neredeyse ikiye katlamış olursunuz.

Kısaca bitirmek gerekir ise Şifalı bitkiler böbrek taşı için gerçekten faydalımı sorusu daha çok tartışılacak gibi duruyor. En doğalı su ve limon.

Biliyorum bu yazının sonunda bu işin ticaretini yapanlar özellikle gilaburu satıcıları beni topatutabilir. Ama tıp mezunu olmayan birisi böbrek taşını böbrek hastası kadar (yani benim kadar) İyi bilebilir mi ? Yada bir ürolog kadar. Her ne bitkisel tedavi düşünüyorsanız doktorunuza sorun. Sonuçta onlar bu işin uzmanı, mahallenizdeki aktar değil. Alternatif tıp işine inanırım ama konu böbrek taşı ise inanmayın.

3Bize Sorun!

Böbrek taşı ile ilgili olarak sormak istedikleriniz var ise sorularınızı soru sor bölümünden iletebilirsiniz. Sorularınızı Günlük olarak cevaplıyorum. Tüm taş, ameliyat, böbrek sağlığı, diyaliz vs tüm konularda sorular sorabilirsiniz.

Ayrıca bu konu ile ilgili olarak eklemek istedikleriniz, itirazlarınız yada sorularınız var ise aşağıdaki yorum kısmını kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Yorum ve sorularınız bizler için değerlidir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.