Sistite İyi Gelen Bitkiler ve Bitki Çayları Nelerdir?

30.12.2018
1.512

Şifalı bitkiler ve bitki çayları ile sistit tedavisi enfeksiyona neden olan bakterilerin ve mikropların öldürülmesinde kesin çözüm sunmaktadır. Genelde kadınlarda görülen sistit için uygulanan tedavi yöntemleri antibiyotiklere dayalı olarak sunulsa da özellikle hamilelik ve emzirme dönemlerinde antibiyotik kullanımının tavsiye edilmemesi, doğal yollar kullanılarak sistitten kurtulma ihtiyacını doğurmaktadır. Evinizde bulunan malzemeler ve şifalı bitkilere kullanarak uygulayacağınız basit tarifler tek başına sizi sistitten kurtarmak için yeterli geleceği gibi antibiyotik kullanımına ihtiyaç bırakmayacaktır.

Sistite Kesin Çözüm Sunan Şifalı Bitkiler Hangileridir?

Pek çok uzman tarafından sistite kesin çözüm olarak sunulan şifalı bitkilerle hazırlanan kürler, bakterilerin öldürülerek iltihabın vücut dışına atılmasında etkili sonuçlar doğurmuştur. Verilen tarifler uygulandığı zamanlarda bol su içerek tedavinize destek olmak, sistiti daha hızlı atlatmanızı sağlayacaktır.

 • 10 damla çay ağacı yağını sıcak su içerisine karıştırarak genital bölgenizi bu su ile yıkayarak bakterileri öldürebilirsiniz.
 • Sabah kahvaltılarınızda yaban mersini suyu içerek güne başlamak bağışıklık sisteminizi güçlendirdiği gibi bakteri gelişimini engeller.
 • 4 tane orta boy soğan 1 litre su içerisinde kaynatılarak elde edilen karışım ılıdıktan sonra gün içerisinde tüketilirse idrar yolundaki mikroplar öldürülecektir.
 • Yarım boy ananasın suyunu taze olarak sıkarak düzenli tüketmek sistiti önlediği gibi iyileşmenize de yardımcı olacaktır.

İlaçsız Sistit Tedavisi Nasıl Yapılır?

İlaç kullanmadan sistitten kurtulmak istiyorsanız, şifalı bitkiler ile birlikte bitkisel çaylardan da yararlanabilirsiniz. Sistit ilaç arayışlarınıza ağrınızı hafifletici ve bakterileri vücuttan atıcı etkileri göz önüne alındığında bitki çayları ile kısa sürede evinizde kendinizi tedavi edebileceksiniz.

 • 1 bardak su içerisine 3 yemek kaşığı mısır püskülü katılarak 8 – 10 dakika kaynatılarak hazırlanan mısır püskülü çayı,
 • 1 bardak su içerisine 1 – 2 yemek kaşığı taze maydanoz katılarak benzer şekilde 8 – 10 dakika kaynatılarak hazırlanan maydanoz çayı,
 • 1 bardak su içerisine 1 çay kaşığı Hint Bektaşi üzümü tozu ve 1 çay kaşığı zerdeçal tozu ekleyerek 8 – 10 dakika boyunca kaynatarak elde ettiğiniz damla çayı,
 • Melisa, ebe gümeci ve çarkıfelek çayları

Sistite iyi gelen bitkisel çaylar arasında yer almaktadır.

Şifalı Bitkiler ve Bitki Çayları İle Tedavi Edilen Sistit Tekrarlar Mı?

Sistit her kadının en az bir kez başına gelen bir rahatsızlık olmasının yanı sıra bir kez sistit olan kişilerin %60 – %70 gibi bir kısmının yeniden sistit ile karşılaştığı açıklanmaktadır. Sistite ne iyi gelir sorusuna verilen yetersiz yanıtların kesin tedavi sağlamaması, hastalığın yeniden nüksetmesinin tek nedenidir. Sistit nasıl geçer sorusuna vermiş olduğumuz şifalı bitkiler ve bitki çayları kullanılarak uygulanan çözümlerin tamamı tedaviye yöneliktir.

 • Sistit oluşumuna neden olan bakterilerin öldürülmesi,
 • Mikropların vücuttan atılması,
 • Bağışıklığın güçlendirilmesi

Etkileri ile sistite iyi geldikleri gibi sistit oluşumuna da engelleyerek hastalığın bir kez daha nüksetmesini önlerler.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.