Üretra Darlığı İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri Nelerdir.

12.11.2016
2.952

Üretra Darlığı İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri

qÖncelikle üretra mesane ile dış ortam arasında uzanan kadınlarda 1-3 cm erkeklerde 14-25 cm olan iki ucu açık tüp şeklinde olan idrar borusudur. Söz konusu idrar borusunun belli bir bölğesinde oluşan daralmalarada üretra darlığı nedir. Söz konusu darlık ilaçla yada şifalı bitkiler ile düzelir mi, yoksa tek seçenek ameliyat mı bu konuda aşağıda detaylı analiz mevcuttur. Üretra darlığına iyi gelen bitkiler efsanesinin gerçekleri aşağıdadır.

Üretra Darlığı İçin Şifalı Bitkiler Gerçekten İşe Yarıyor mu?

Üretra darlığına iyi gelen bitkiler olarak piyasada internet sitelerinde ve birçok uzman şifalı bitki satıcısının vidolarında bulunan bilgilere göre çok faydalı ve sorununuzu çözmek için tek çare olarak gösteriliyor. Gerçekten durum böylemi.

Öncelikle içtiğiniz yada yediğiniz şifali bitkilerin üretraya nasıl ulaştığını inceleyelim. 

İçtiğiniz bir şifali bitki suyu önce midede bulunan diğer gıda ve sıvılarla karışır. Daha sonra bu sıvılarla beraber sindirildikten sonra bağırsağa ulaşır. Bagırsak tarafından emilir ve kana karıştırılır. Kana karışan bu bitki suları hücrelerinize ulaşır ve kalan kısmı böbrekler tarafından süzülerek idrar olarak mesaneye indirilir. Mesaneden ise siz tuvalete gittiğinizde üretraya temas ederek dışarı çıkar.

Yukarıdan anlayacağımız içtiğiniz şifalı bitkilerin bu darlığı açabilecek durumda değildir. Darlık belli dokuların büyüyerek kanalı kısmen yada tamamen tıkaması olayıdır. Üretra Darlığı İçin Bitkisel Tedavi Yöntemi Yoktur.. Tek tedavi yöntemi cerrahi yöntemdir. Darlığa iyi gelen şifalı bitkiler yada ilaçlar durumu efsane ve para tuzagıdır. Öncelikle ilk tedavi yöntemi doktorunuzun tavsiye ettiği yöntem olmalıdır. Söz konusu sıkıntınızın doktorlar tarafından aşılamaması sizi şifalı bitkilere yöneltmesin.

Doktorlar Çözüm Bulamıyor Diye Düşünmeyin.

Genelde bitkisel tedavi yöntemlerine yönelen insanların tek bir sebebi vardır. Hastaneye gittim fakat çözüm bulamadım iki kez ameliyat oldum ama düzelemedim gibi sebeplerdir. Üretra darlığı tekrar riski çok yüksek olan bir rahatsızlıktır. Bu sebeple bir kez doktora giden ve sonra ameliyatla darlığı açılan kişiler bu darlık nüks ettiğinde tekrar hastanede ameliyat edileceğini duyduklarında yine sonucunun hüsran olacağını düşünür ve üretra darlığı için şifalı bitkiler nelerdir araştırmaya başlar. Bu konuda üretra darlığını iyi gelen bitkiler olmadığı halde birçok şifalı ürün aramaya başlar

Sürekli nüks eden darlığınız dahi olsa dermanınızı üretra darlığı için bitkisel tedavide aramayın. Doktorlar nüks için gelen hastalarda farklı cerrahi operasyonları uygulayarak nüks ihtimalini azaltmaya çalışmaktadır.

Alternatif Tıp Yalan mı ?

Alternatif tıp gerçekten var ama bu konuda malesef yok, üretral darlıklar için bu durum söz konusu değil. Hiçbir darlık ilaçla yada bitklilerin yardımı ile açılmaz.

Bize Sorun!

3Darlıklar, böbrek taşları, ameliyatlar gibi tüm konular hakkında sorularınızı cevaplıyoruz. Bize soru sormak için soru sor sayfamızı kullanabilirsiniz. Sorularınız editörlerimiz tarafından aynı gün içinde cevaplanmaktadır.

Ayrıca bu konu ile ilgili olarak soru yorum yada eklemek istedikleriniz var ise aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz. Soru ve yorumlarınız bizim için değerlidir.

YORUMLAR
 1. Hüseyin 38 dedi ki:

  İyi günler arkadaşlar, bu hastalık bende 40 yasında başladı, bir kez siskoskopi denen aletle ameliyat oldum (su an 41 yasındayım) altı ay idrar hızım oto yıkamada tanzikli su gibi idi ama zamanla gene ip seviyesi ne indi tabi insanın psikoloji si bozuluyor, bazı sifalı ot kullandım ama pek yararı olmadı dogru bitkiyi bulamadım ameliyat bile geçici çözüm bu hastalığa yakalanıp kurtulanlar ne gibi tıbbi müdahale yaşadılar yazarlarsa memnun olurum ozbozhuseyin@gmail.com

  1. Cumali dedi ki:

   Arkadaşsın bende de aynı sıkıntı vardı 2 kere amariyat olduğum daralma da 7 ay 8 ay sonra yine daraldı cevizin kabuğu patlıcanın kafa kısmı birazda kabak kabuğunu kaynayıp her gün 1 bardak iç 10 gün sonra her şey düzelir bir daha tekrarmaz

   1. Dursun dedi ki:

    Cumali Bey,
    Bu yapmış olduğunuz kür ile ilgili neyi ne kadar kullanmış olduğunuzu rica etsem belirtir misiniz?

 2. Geçti mi cumali kardeş idrar hızlı oluyormu dedi ki:

  İsrafı kesik yapmak ısrarı tam boşaltamamak

 3. Bundan kurtulmanın yolune dedi ki:

  İdrarı basınçlı yapmak için

 4. mahur dedi ki:

  Bu patlıcanın kafa kısmı ceviz kabuğu vs. doğrumu yoksa latife mi….

 5. Batuhan arslan dedi ki:

  Genç yaşta prostatlı gibi oldum acil çözüm? Kasıntılarım arttı