Vücut Şekillendirici Korse Ne Kadar İnceltir?

09.06.2017
529
Vücut Şekillendirici Korse Ne Kadar İnceltir?

Vücut şekillendirici korse hakkında merak edilen ayrıntılardan biri de vücut şekillendirici korsenin ne kadar inceltme yapabildiği konusudur. Dilerseniz özellikle de bayanlar tarafından çokça merak edilen bu konumuz hakkında yazımız üzerinden detaylı olarak bilgiler sunalım. Son yılların en fazla tercih edilen vücut toparlayıcı ürünlerinden olan vücut şekillendirici korsenin günlük olarak düzenli ve yeterli derecede kullanılması durumunda bireyde 2 beden zayıflatabildiği uzmanlar tarafından belirtilmektedir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise, vücut şekillendirici korsenin kaliteli malzemeden üretilmiş olmasıdır. Dolaysıyla örneğin, polyerter malzemeden üretilen vücut sıkılaştırıcı korsenin bireye pek faydası olamadığı gibi ayrıca zararları da olabilmektedir.

Vücut Şekillendirici Korse Kullanımı Nasıldır?

Vücut şekillendirici korse farklı modellerden satışa sunulmaktadır. hem bayan ve hem de erkekler tarafından güvenle kullanılması söz konusu olmaktadır. Vücut şekillendirici korsenin yalnızca gündüz vakti kullanılması gerekmektedir. Gece yatmadan önce mutlak olarak çıkarılması gerekmektedir. Vücut şekillendirici korsenin günlük olarak 5-6 saat kullanılması yeterli olmaktadır.

Vücut Şekillendirici Korse Faydaları Nelerdir?

Vücut şekillendirici korse, adından da anlaşılacağı üzere vücudun yeniden doğal şeklini kazanabilmesi açısından üretilip satışa sunulmaktadır. Bu bakımdan bireylerin baldır, basen, bel, kalça gibi bölgelerde biriken yağ kütlelerinden kurtulmak adına vücut şekillendirici korseyi tercih edebilmektedir. Vücut şekillendirici korse faydalarından biri de vücudu kısa süreler içerisinde eski doğal haline dönüştürebilmesidir. Özetle, vücudun tekrar toparlanması açısından vücut sıkılaştırıcı korse oldukça önemli katkılar sunmaktadır.

Vücut Şekillendirici Korse Hatalı kullanımda Zararları Nelerdir?

Vücut şekillendirici korsenin gereğinden fazlaca kullanılması tavsiye edilmemekle birlikte gece yatmadan önce çıkarılması önerilmektedir. Aksi takdirde genel sağlık açısından olumsuz durumların meydana gelmesine neden olabilmektedir. Vücut şekillendirici korse zararları ise şunlardır;

  • Kan dolaşımını yavaşlatır ve vücudu daha çabuk yorabilmektedir.
  • Sıkı bir yapısı olması durumunda mideye baskı yapabilmekte ve kramların oluşmasına neden olabilmektedir.
  • Bağırsakların sıkışmasına ve çok sıkı bir yapıya sahip olması durumunda bağırsakların patlamasına neden olabilmektedir.
  • Naylon yapılı vücut şekillendirici korse, vücudu aşırı olarak terlettiğinden dolayı bazı sağlık sorunlarına zemin hazırlayabilmektedir.
  • Vücut şekillendirici korse uzun süreli olarak kullanılması durumunda pişik rahatsızlığına neden olabilmektedir.
  • Aşırı sıcak aylarda uzun süreli olarak kullanılması durumunda havale rahatsızlığının meydana gelmesine neden olabilmektedir. Ayrıca bireyin huzursuz olmasına neden olabilmektedir.

Vücut Şekillendirici Korse Hangi Durumlarda Kullanılmalıdır?

Vücut şekillendirici korse kullanımı hakkında mutlak olarak doktordan onay alınması gerekmektedir. Özellikle de gebelik sonrası vücut şekillendirici korse kullanmak isteyen bayanlar ilgili doktordan onay alması gerekmektedir. Vücut şekillendirici korse şu gibi durumlarda kullanılmalıdır;

  • Vücudun herhangi bir bölgesinde çeşitli nedenlere bağlı olarak deride sarkma oluşması durumunda
  • Vücuda daha estetikli bir yapı kazandırılması adına
  • Vücudun doğal yoldan terlemesini sağlamak açısından
  • Selülitlerin ve kırışıklıkların azaltılması açısından vücut şekillendirici korse kullanılmasında faydalar bulunmaktadır.

Vücut şekillendirici korse hangi durumlarda kullanılmalı hakkında da sizlere gerekli bilgiler sunduktan sonra vücut şekillendirici sıkılaştırıcı korse ne kadar inceltir konulu makalemizi burada sonlandırmaktayız.

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.